אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי: למרות המשבר: שכונה חדשה תיבנה בקיסריה צילום: עמית מגל

בלעדי: למרות המשבר: שכונה חדשה תיבנה בקיסריה

החברה לפיתוח קיסריה תקדם פיתוח ושיווק קרקעות לבנייה בשכונה חדשה ביישוב, שתכלול 240 מגרשים בני 600 מ"ר כל אחד. מחיר המגרשים מוערך ב־1.85 מיליון שקל

04.03.2009, 14:16 | דותן לוי

החברה לפיתוח קיסריה נערכת להמשך תנופת הבנייה ביישוב. ל"כלכליסט" נודע שבכוונת החברה לקדם פיתוח ושיווק קרקעות לבנייה עצמית בשכונה חדשה בשטח של 465 דונם, שתכלול 240 מגרשים בני 600 מ"ר כל אחד.

הקרקע שעליה תיבנה שכונה מספר 12 נמצאת בשטח בדרום־מערב היישוב, על דיונה המשקיפה לים, נוף שממנו ייהנו רוב רוכשי המגרשים. בעוד שכונת הגולף בקיסריה שווקה ומותגה בקונספט מגרש הגולף החדש שתוכנן על ידי פיט דאי, ממתכנני מגרשי הגולף המובילים בעולם, תמותג השכונה החדשה ותשווק על בסיס המגורים במצוקי הכורכר שעל הדיונות והנוף לים.

בחודשים האחרונים אושרה התב"ע לקרקע והחברה שילמה את היטלי הפיתוח לוועדה המקומית. הוצאת היתרי הבנייה לשכונה נמצאת בשלבים אחרונים. עבודות הפיתוח עתידות להתחיל כבר במהלך 2009 בהיקף מוערך של עשרות מיליוני שקלים, והחברה מעריכה ששיווק המגרשים יחל כבר ב־2010. בחברה לפיתוח קיסריה עדיין לא קבעו מחיר למגרשים, אך ככל הנראה מחירם יהיה שווה למחיר מגרשים בשטח דומה בשכונת הגולף - כלומר כ־1.85 מיליון שקל. לפי מחיר זה, צפויות הכנסות החברה לפיתוח קיסריה להגיע ל־450 מיליון שקל.

לטובת פיתוח השכונה עתידה החברה לפנות את דני היי, אזור המטווחים של קיסריה שנמצא מדרום לשכונה המתוכננת. הנושא מטופל בימים אלה בערכאות משפטיות. כחלק מהליך הפיתוח תשוקם מחצבה ישנה שתצטרף לשטחים הירוקים הפתוחים ולגנים הציבוריים המתוכננים. כמו כן, בשכונה יושקעו תשתיות ומערכות ציבוריות בעלי עקרונות של בנייה ירוקה שישמרו על הסביבה, ויינתנו תמריצים לבעלי בתים שיתאימו את יחידות הדיור לתקני הבנייה הירוקה.

שכונת הגולף הוקמה ב־2000, וכללה 384 מגרשים בשטח של 600 ו־1,000 מ"ר. מתוכם נמכרו עד כה 300 מגרשים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
הכל צפוף ויקר פחד
המרחק בין הבתים משאיר כביש שלא ניתן להחנות משניי הכיוונים + מעבר של מכוניות בשניי הכיוונים - ממש צפוף ומסוככככן!!!!! איזה מין תיכנון לקוי זה? מי המהנדס שמאשר כזאת תוכנית???. הכל צפוף ויקר פחד מוות-בכל מקום המחירים יורדים והמרחבים גדלים,רק כאן הכל צפוף וכולם בונים אחד צמוד לשני,בלי פרטיות.....ממש שכונה! מורידים את ערך הבתים ותוקעים מחירי קרקע מטורפים...... יש המון קרקעות למכירה לעוד 100 שנה!!! תורידו מחירים ורדו מהעץ !! רוצים לחיות עם ספייס ולראות את הנוף מסביב ולא רק את השכנים שבונים מפלצות בטון לגובה.
אורי , פרדס חנה  |  08.03.09
לכל התגובות