אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זהות נשית - השראה: האנשים שהשפיעו עליי צילום: אביגיל עוזי

זהות נשית - השראה: האנשים שהשפיעו עליי

הנשים שמשמשות מודל לחיקוי לכל כך הרבה אחרות מספרות על מקורות ההשראה שלהן

06.03.2009, 17:33 | רון גרנות

גליה מאור. המודל: מארי קירי, צילום: אביגיל עוזי גליה מאור. המודל: מארי קירי | צילום: אביגיל עוזי גליה מאור. המודל: מארי קירי, צילום: אביגיל עוזי
גליה מאור, מנכ"לית בנק לאומי - המודל: מארי קירי

 

"בחרתי במארי (סקלודווסקה) קירי (1867-1934), שהתפרסמה כאחת המדעניות החשובות באלף הקודם, בעלת תוארי פרופסור במתמטיקה ובפיזיקה. קירי היא כלת שני פרסי נובל, בפיזיקה ובכימיה, ביצעה מחקרים בראדיום ובפולוניום ותרמה רבות להבנת נושא הרדיואקטיביות. היא היתה האשה הראשונה ללמד בסורבון ופעלה רבות לקידום מעמד הנשים. בתוך כך שמרה קירי על חיי משפחה וגידלה את שתי בנותיה לבדה, לאחר מותו הפתאומי של בעלה. ב־1934 נפטרה מלוקמיה שנגרמה מחשיפה לאורניום הטהור, שהודות לו התפרסמה. "מארי קירי השפיעה עליי בגישתה לחיים: טיפוח המצוינות, ראשוניות ופריצת גבולות בתחומי העשייה שבהם עסקה (מדע), לצד מסירות חסרת גבולות למשפחתה".

אפרת פלד. המודל: איין ראנד אפרת פלד. המודל: איין ראנד אפרת פלד. המודל: איין ראנד
אפרת פלד, מנכ"ל אריסון השקעות - המודל: איין ראנד

 

"הסופרת איין ראנד הציגה באמצע המאה הקודמת תפיסת עולם כלכלית יוצאת דופן וייחודית לתקופתה, אשר רלבנטית בימים אלו של משבר כלכלי עולמי. תפיסה כלכלית זו, המבוססת על יצירת ערך אמיתי ומעודדת יצירה וחדשנות עסקית מעשית, היא מקור השראה עבורי בתפיסת עולמי העסקית".

ציפי פינס. המודל: ינטל ופרידה קאלו, צילום: איתן טל ציפי פינס. המודל: ינטל ופרידה קאלו | צילום: איתן טל ציפי פינס. המודל: ינטל ופרידה קאלו, צילום: איתן טל
ציפי פינס, מנהלת תיאטרון בית ליסין - המודל: ינטל ופרידה קאלו

 

"אני בוחרת בשתי נשים, שתיהן אמיצות, עצמאיות, מורדות ושוברות מוסכמות. האחת היא דמותו הבדיונית של בשביס זינגר ינטל, שלא היתה מוכנה להיכנע לתכתיבי החברה, התחפשה לגבר כדי לממש את עצמה, וגם היתה מוכנה לשלם את המחיר. השנייה היא הציירת פרידה קאלו, אשה חזקה ורבת עוצמה, שלמרות נכותה חיה חיים מלאי יצירה. שתיהן עשו הכל כדי להגשים את עצמן".

אתי רוטר. המודל: אופרה ווינפרי, צילום: דודי חסון אתי רוטר. המודל: אופרה ווינפרי | צילום: דודי חסון אתי רוטר. המודל: אופרה ווינפרי, צילום: דודי חסון
אתי רוטר, מנכ"לית משותפת בקסטרו המודל: אופרה ווינפרי

 

"נשיות חזקה עבורי היא הגשמה עצמית, הישגיות - נשים שיודעות להציב מטרה ולפעול להשגתה. אלה נשים עוצמתיות שמאמינות במה שהן עושות, בוחרות לעסוק בתחומים שהן אוהבות ומזדהות איתם. נשים שבכוחן לייצר שינוי ולהשפיע על סדר היום החברתי, התרבותי או העסקי. אופרה ווינפרי היא עבורי סמל לעוצמה נשית.

"היא אשה אמיתית שמקרינה יושר ומדברת בגובה העיניים. היא פועלת מתוך הקשבה לצורכי הסביבה ומגייסת את כל עוצמתה כדי להשפיע, לשנות ולעשות טוב. סיפור חייה המרגש מראה כי כל אחת יכולה בכוח הרצון ובחתירה למטרה להגיע גבוה ורחוק".

שירה מרגלית. המודל: סטיב ג שירה מרגלית. המודל: סטיב ג'ובס | צילום: פביאן קולדורף שירה מרגלית. המודל: סטיב ג
שירה מרגלית, משנה למנכ"ל תחום התוכן ברשת - המודל: סטיב ג'ובס

 

"יש אנשים רבים שהובילו מהפכות. נדמה שסטיב ג'ובס מסיים מהפכה אחת ומיד ניגש למהפכה הבאה. מדובר באדם אחד שחתום על ה־Apple II, המקינטוש, הקמת פיקסאר ומכירתה, ה־iMac, ה־iPod וכמובן

ה־iPhone. ג'ובס בעל האישיות המורכבת, שהתבגר כילד מאומץ, מצליח שוב ושוב לפצח את העתיד ולהגדיר לאנשים את הצרכים שלהם (כשהם עוד לא יודעים זאת). באחת מהרצאותיו אמר: 'הישארו רעבים, הישארו שטותניקים', ואולי זו היתה הדרך שהביאה אותו להיות אחת הדמויות המשמעותיות והמהפכניות של דורנו. "בחרתי בג'ובס כמודל למרות שיש עוד אנשים ראויים בעיניי. ובכל זאת, הוא האיש שהייתי רוצה לפגוש ולקבל ממנו קצת מן הרעב והקצב שמקננים בו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות