אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל משרד התיירות: "התיירות לאילת זה כמו 'פרי גליל' לחצור הגלילית" צילום: ג'ו קוט

מנכ"ל משרד התיירות: "התיירות לאילת זה כמו 'פרי גליל' לחצור הגלילית"

שאול צמח אמר את הדברים בכנס שיזמו ההסתדרות החדשה ומשרד התיירות, לעידוד ראשי ועדים להציע לעובדים חופשות בישראל. יו"ר ההסתדרות, עופר עיני: "כל נסיעה לבית מלון בארץ תציל עובדים"

04.03.2009, 13:45 | יסמין גיל

"כמו שיש מאבק שבא לידי ביטוי בשביתה, אנו צריכים להיאבק להגיע לבתי המלון בארץ. כל נסיעה כזו תציל עובדים", כך אומר היום (ד') יו"ר ההסתדרות החדשה, עופר עיני, בכנס שנערך ביוזמת ההסתדרות ומשרד התיירות, לעידוד ראשי ועדים להציע לעובדים חופשות בישראל.

בכנס השתתפו גם שרת התיירות רוחמה אברהם בלילא, מנכ"ל משרד התיירות שאול צמח, נשיא התאחדות המלונות אלי גונן, ומנהל איגוד סוכני תיירות הפנים אבי זיו.

"אנו בקרב יומיומי על פרנסה של עובדים", אמר עיני, "הרימו את הכפפה, תנו גז, ולפחות השנה השתדלו שהדגש יהיה יותר על תיירות בארץ. עם ישראל ידוע כמתאחד בתקופות מלחמה, וזוהי מלחמה על הפרנסה".

עיני, שציין שזוהי הזדמנות עבורו לפנות ישירות לכל ראשי הוועדים שנכחו במקום, התייחס גם למצב הכללי במשק ואמר: "יש עשרות ואולי מאות "פרי גליל" בדרך. אתמול, בדרך למפעל "פרי גליל", קיבלתי שיחות טלפון על שלושה מפעלים שעומדים להיסגר. מדובר באלף עובדים, ולצערי רוב המפעלים הללו בפריפריה. אנו לא נעמוד מהצד. לא נטפל בכל מפעל בפינצטה, זה משול למתן אקמול לחולה לב".

שרת התיירות, אברהם בלילא, הוסיפה ואמרה: "תמיד אומרים לי "אבל המחירים בבתי המלון בארץ גבוהים". נכון, המחירים הם מהגבוהים באזור, ולכן אני פונה אל אלי גונן ומבקשת: הוזילו את המחירים, במיוחד לוועדי עובדים".

נשיא התאחדות המלונות, גונן, פנה לראשי הוועדים ואמר: "מלונות ישראל שרדו את תקופת האינתיפאדה בזכות הישראלים שהגיעו אליהם. חופשה בישראל זהו צו השעה. אנו זקוקים לכם".

מנכ"ל משרד התיירות, צמח, אמר: "התיירות לאילת זה כמו "פרי גליל" לחצור הגלילית. חובה עלינו לחזק את התיירות לאילת, ולאזורים אחרים, ואנו "משתמשים" בכם לעשות זאת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות