אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בפעם השלישית: MTS קיבלה דחייה להשגת המימון לקו האדום של הרכבת הקלה בת"א צילום: גלעד קוולרצ'יק

בפעם השלישית: MTS קיבלה דחייה להשגת המימון לקו האדום של הרכבת הקלה בת"א

התאריך המקורי להשגת המימון, בהיקף של 7.14 מיליארד שקל, היה חודש מאי האחרון. גם התאריכים החדשים שניתנו - החודשים ספטמבר וינואר האחרונים - לא הספיקו לזכיינית. ובינתיים בת"א? פקוק

05.03.2009, 12:45 | גיא מי-טל

למרות שלפני כחודש הציגה זכיינית הרכבת הקלה בתל אביב, חברת MTS, התקדמות מסויימת בגיוס המימון הדרוש לפרויקט, באמצעות 9 בנקים זרים, נכון לסוף חודש ינואר ההליך טרם הושלם, כפי שנקבע.

לאור זאת, הוחלט במשרד האוצר לאפשר ל-MTS דחייה נוספת, עד לאמצע חודש אפריל, במהלכו תנסה הזכיינית להשיג את המימון הדרוש להקמת הקו האדום של הרכבת.

על-פי הסכם הזיכיון המקורי בין המדינה ל-MTS, בה שותפות אפריקה ישראל, סימנס, אגד, CCECC הסינית וחברת תשתית פורטוגלית, היה על החברה להשיג את המימון הדרוש, בהיקף של 7.14 מיליארד שקל, עד לחודש מאי 2008. מרגע החתימה על הסכם המימון, אמורה היתה הזכיינית להתחיל בעבודות ההקמה.

אולם, MTS לא הצליחה לעמוד בלוח הזמנים, שנדחה לחודש ספטמבר 2008. המשבר הכלכלי, שהורגש ביתר שאת בעולם באותה תקופה, הפך את השגת המימון לקשה אף יותר עבורה, והמדינה איפשרה לצדדים דחייה נוספת - הפעם לסוף חודש ינואר.

גם אז, כאמור, למרות הצלחה יחסית במציאת תשעה בנקים זרים, שהעבירו מכתב נכונות להעמיד את הכסף - לא הצליחו הצדדים להגיע להסכם, בין היתר, בשל דרישת הבנקים לשנות את תנאי החוזה, כך שהמדינה תיקח על עצמה חלק גדול יותר בסיכונים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות