אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
BATM תרכוש את ג'אינט סטפס במיליוני דולרים צילום: צביקה טישלר

BATM תרכוש את ג'אינט סטפס במיליוני דולרים

חברת ג'אינט סטפס הישראלית מספקת שירותי פיתוח לחברות הייטק. החברה לא מומנה על ידי קרנות הון סיכון והתבססה על השקעות הבעלים ועל הכנסותיה

08.03.2009, 16:30 | מאיר אורבך
חברת התקשורת BATM, הנסחרת בלונדון (LSE:BVC) נמצאת על סף רכישת חברת ג'אינט סטפס הישראלית. שווי הרכישה לא נמסר, אך ל"כלכליסט" נודע שהרכישה תתבצע במזומן, בשווי של מיליוני דולרים.

ביום חמישי כינסה ג'אינט סטפס את עובדיה לפגישה, שבמסגרתה נמסר להם על הרכישה. ג'אינט סטפס, שמשרדיה ממוקמים ברמת גן, מעסיקה כ-110 עובדים. החברה נוסדה ב-1996 על ידי אריק סגל, עמית זהר ורועי גינת, ומשמשת כזרוע פיתוח עבור חברות היי טק רבות, בעיקר בתחום הסלולר והתקשורת. יו"ר החברה הוא מיכאל ברונשטיין, לשעבר בכיר באופל ובאפלייד מטריאלס ישראל. החברה אינה ממומנת על ידי קרנות הון סיכון, ומרבית ההון שלה מקורו בהשקעות של בעליה, ובהכנסות שוטפות שלה. החברה רווחית מהיום הראשון לפעילותה.

אריק סגל מנכ"ל ג'אינט סטפס, ואחד ממייסדיה, אישר ל"כלכליסט" את הידיעה, ואמר שלא צפויים שינויים משמעותיים בכוח האדם של החברה למעט איחוד מטות. "אנחנו חברה רווחית מהיום הראשון לפעילותנו ללא כל מימון חיצוני", אמר, "זו עסקה טובה לכל הצדדים - לעובדים, לחברה ולמשקיעים".

בעקבות הרכישה תהפוך ג'אינט סטפס לזרוע השירותים של חברת BATM, ותספק שירותי פיתוח לחברות אחרות.

זו רכישה שניה של חברת BATM בשנה האחרונה, לאחר שביולי 2008 רכשה את ויג'ילנט הישראלית בתמורה לכ-2.1 מיליון דולר. ביוני 2006 רכשה החברה את חברת התקשורת האופטית מטרוביליטי בתמורה לכ-6.85 מיליון דולר.

לג'אינט סטפס יש על פי החברה כ-250 לקוחות, בהם פלאפון, רד בנד, אלטייר, אלווריון, בינת מחשבים, קומברס, ורינט, ורדויז'ן.

BATM נסחרת בלונדון מאז שנת 1999, מעסיקה כ-400 עובדים ומפעילה חברות בנות בארצות הברית, צרפת, גרמניה ואסיה. מרכז הפיתוח שלה הוא ביקנעם. עם לקוחותיה הגדולים נמנים עשרות חברות תקשורת עולמיות, בכללן AT&T, בריטיש טלקום, ודויטשה טלקום. לחברה גם קשרים מסחריים עם נוקיה, סימנס ואלקטל. BATM נסחרת בלונדון לפי שווי שוק של 108 מיליון ליש"ט.

צבי מרום, מנכ"ל BATM אמר בתגובה ל"כלכליסט": "BATM אינה מגיבה לשמועות על רכישה, ושמועות מופרכות בטרם עת הן בסיס לידיעה כוזבת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות