אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לקראת סיכום? דירקטוריון ג'ננטק מסכים למכור 44% ממניות החברה ב-95 דולר למניה צילום: בלומברג

לקראת סיכום? דירקטוריון ג'ננטק מסכים למכור 44% ממניות החברה ב-95 דולר למניה

עפ"י ה"וול סטריט ג'ורנל" זה המסר שקיבלה הנהלת רוש, המנסה מזה זמן לרכוש את יתרת מניות ג'ננטק שאינם ברשותה. עד כה הציעה רוש 93 דולר למניה ונראה כי בקרוב יגיעו הצדדים לעמק השווה

09.03.2009, 22:18 | שי אספריל
יום עמוס בענף הפרמצבטיקה. לאחר שהיום (ב') הודיעו ענקיות התרופות האמריקאיות מרק ושרינג פלאו כי יתמזגו, מפרסם "הוול סטריט ג'ורנל" כי סאגת המיזוג בין רוש לג'ננטק, אשר סיפקה לא מעט כותרות בעת האחרונה, עומדת להסתיים.

לפי העיתון, דירקטוריון ג'ננטק - חברת הביוטכנולוגיה הגדולה בארה"ב, במונחי שווי שוק והשנייה במונחי מכירות - עומד לשגר אל מועצת המנהלים של רוש את הסכמתו, למכור 44% מהחברה, במחיר של 95 דולר למניה. החלטה זו מגיעה, לאחר שלפני שלושה ימים העלתה רוש, חברת התרופות הגדולה בעולם, את הצעתה והסכימה לשלם לחברה האמריקנית 93 דולר עבור כל מניה - שיפור של 7.5% ביחס להצעתה הקודמת.

רוש כבר מחזיקה ב- 56% ממניות ג'ננטק ומנסה מזה זמן ארוך לרכוש את שאר המניות. תחילה הגישה החברה מבאזל הצעה ידידותית לדירקטוריון ג'ננטק, בסך 89 דולר למניה - אולם זו נדחתה על-ידי ועדת הדירקטורים של החברה האמריקאית בחודש יולי.

רוש זעמה ובחודש ינואר הגישה הצעת רכש עוינת לכלל בעלי המניות, במחיר של 86.5 דולר למניה, כאשר ביום שישי האחרון, כאמור, העלתה אותה ל-93 דולר למניה. עד כה טענה ועדה של ג'ננטק, כי המחיר הראוי עבור כל מניה הוא לא פחות מ-112 דולר, אולם, כנראה שבחברה הבינו, שישנם בעלי מניות שנוטים למכור את מניותיהם במחיר נמוך יותר.

כ-90% ממוצרי רוש הם מוצרים ביוטכנולוגיים והיא יודעת, כי המיזוג עם ג'ננטק, חברה עם צבר הזמנות מרשים בתחום התרופות הביולוגיות, יאפשר לה סינרגיה קלה יחסית. רכישת 44% ממניות ג'ננטק במחיר של 95 דולר למניה תיאלץ את רוש להוציא מקופתה 46.7 מיליארד דולר. זו גייסה לאחרונה חוב בסך 30 מיליארד דולר וכעת נמצאים בקופתה כמעט 50 מיליארד דולר, כך שנראה שהסיפור קרוב לכדי סיכום.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות