אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ווינטוורקס גייסה 8 מיליון דולר ממשקיעים קיימים

ווינטוורקס גייסה 8 מיליון דולר ממשקיעים קיימים

זהו סבב הגיוס הרביעי של החברה, המפתחת תחנות בסיס לשידור בתקן WiMAX. גם את הסבב הנוכחי מובילות קרן סידר הישראלית וקרן רו האמריקאית

10.03.2009, 10:56 | אסף גלעד

שנה בדיוק לאחר שחברת הסטארט-אפ ווינטוורקס (Winetworks) גייסה 19 מיליון דולר בסבב שלישי, החברה מגייסת השנה 8 מיליון דולר בסבב רביעי, שמגיע כולו מהמשקיעים הקיימים. כמו לפני שנה, גם הפעם מובילות את הגיוס קרן סידר הישראלית וקרן רו האמריקאית, ומצטרפות אליהן כמשקיעות במיעוט - הקרנות אוורגרין וקולומביה

.

כמו חברות טכנולוגיה רבות אחרות שסיימו את שלב פיתוח המוצר ומחפשות עבורו שוק, גם ווינטוורקס, המפתחת תחנות בסיס לשידור בתקן WiMAX, נפגעה מהמשבר ובחודשים האחרונים פוטרו ממנה כ-30 עובדים מתוך 100 עובדי החברה.

עם זאת, החברה מדווחת על מכירות המוערכות בכמה מיליוני דולרים בשנה. בפברואר 2008 דיווחה על צבר הזמנות של 17 מיליון דולר לכמה מפעילות באירופה, אסיה וצפון אמריקה, ובחודש שעבר דיווחה על הסכם עם מפעילת ה-WiMAX הגדולה ביותר בצרפת, אלטיטיוד נטוורקס.

ההערכה היא כי כדי לתמוך במערך השיווק בתנאי השוק הקשים, תוך שמירה על מערך פיתוח בן עשרות עובדים, החברה צריכה לגייס סכומים נוספים ל-19 מיליון הדולר שגויסו ב 2008.

ווינטוורקס הוקמה כמפתחת מערכות WiMAX עבור מפעילות טלוויזיה בלוויין, אך משהמודל לא צלח, שינתה החברה את המיקוד האסטרטגי שלה לתחנות בסיס, המכונות פיקוסל, לשידור בסביבה עירונית ולא-עירונית ובתוך מבנים.

בפועל, נכנסה החברה לשוק שבו פועלות החברות הישראליות אלווריון וראנקום, כלומר אספקת מערכות שידור וקליטה בתדרי WiMAX. לצורך כך אף גייס המייסד אפי אטד את אחד ממייסדי אלווריון, צביקה הרניק לתפקיד המנכ"ל. הרניק עזב לאחרונה את החברה ואטד חזר לנהל אותה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות