אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש: תיערך התמחרות בין שתי המתמודדות על רכישת רשת מוצרי הדיו DMO צילום: עמית שעל

ביהמ"ש: תיערך התמחרות בין שתי המתמודדות על רכישת רשת מוצרי הדיו DMO

בית המשפט אישר לערוך את ההתמחרות בעקבות הצעה חדשה שהתקבלה, של 1.7 מיליון שקל, זאת למרות שבשבוע שעבר אושרה מכירת הרשת לחברת אקסלנט רייטיל תמורת 1.5 מיליון שקל

10.03.2009, 15:19 | ענת רואה

שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב, ורדה אלשיך, אישרה עריכת התמחרות בין שתי המציעות היחידות שמתמודדות על רכישת רשת מוצרי הדיו DMO. שתי המציעות הן חברת אקסלנט רייטיל שהציעה בתחילה 1.5 מיליון שקל ושיפרה הצעתה ל-2 מיליון שקל, וכן עו"ד מיכאל כהן וחברת נאות חן הגורן שהגישו הצעה העומדת על 1.7 מיליון שקל.

עריכת ההתמחרות אושרה על ידי בית המשפט, לאחר שקודם לכן אושרה כבר מכירת החברה לאקסלנט רייטיל, שהיתה באותו שלב מציעה יחידה. את הבקשה לערוך את ההתמחרות, בעקבות קבלת ההצעה הנוספת מטעם עו"ד כהן, הבעלים של שלוש חנויות למכירת דיו, הגיש המפרק הזמני שמונה לחברה, רו"ח אריה רפופורט. זאת למרות התנגדות של חברת אקסלנט, באמצעות עו"ד אבנר כהן ממשרד כהן, וילציק, קמחי ושות', שטען כי לפי פסיקת בית המשפט העליון, לאחר שנחתם הסכם לא ניתן להציע הצעות נוספות.

DMO הגישה בתחילת פברואר בקשה למתן צו הקפאת הליכים ובעקבות זאת פורסמה הזמנה להציע הצעות לרכישת החברה. בסופו של התהליך הוגשה רק הצעה אחת, של אקסלנט ריטייל, שעמדה על 1.5 מיליון שקל.

לפני כשבוע קיבל המפרק הזמני פנייה מעו"ד כהן אשר הציע לרכוש את פעילות החברה בתמורה ל-1.7 מיליון שקל. עו"ד כהן ביקש מבית המשפט לעכב את הליכי המכירה לאקסלנט ולקבוע התמחרות בין שתי המציעות. בתגובה לכך הציעה אקסלנט לרכוש את פעילות החברה תמורת 2 מיליון שקל, כלומר 500 אלף שקל יותר מהצעתה הראשונה.

בפנייתו לבית המשפט טען המפרק הזמני כי למרות שהוגשה בקשה לאשר את העסקה עם אקסלנט ולמרות שבית המשפט אישר את השלמת העסקה הרי שבפועל הצדדים לא פעלו להשלמת עסקת המכר ולא נחתם הסכם המכר.

לטענת המפרק, למרות שהשופטת אלשיך הפנתה את תשומת לבו לבעייתיות בביטול אישור המכר שכבר ניתן הרי שיש להיעתר לבקשה, שכן לא נערכה התמחות בין המציעים לפני שאושרה ההצעה היחידה וכי עוד בטרם אושרה העסקה על ידי בית המשפט הרי שהמציעה שיפרה את הצעתה בחצי מיליון שקל. בהחלטה שמסרה השופטת אלשיך היא אישרה את בקשת המפרק הזמני, כך שתיערך התמחות בין שתי המציעות. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות