אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נחתם ההסכם למיזוג בין בתי ההשקעות מיטב וגאון צילום: בועז אופנהיים

נחתם ההסכם למיזוג בין בתי ההשקעות מיטב וגאון

בית ההשקעות הממוזג ינהל היקף נכסים של כ-14 מיליארד שקל. בדיווח נחשפים הנתונים הכספיים של בית ההשקעות מיטב: הפסיד בתשעת החודשים הראשונים של 2008 5.5 מיליון שקל בעקבות הפחתות מוניטין

11.03.2009, 09:59 | הדר רז

ההסכם למיזוג בין בתי ההשקעות מיטב לגאון שוקי הון נחתם. בבית ההשקעות הממוזג יחזיק מיטב ב-70% וגאון ב-30%. בראש בית ההשקעות יעמדו איציק שנידובסקי (שמכהן כיום כמשנה למנכ"ל מיטב) וגדי גרישנטיין (שמכהן כמנכ"ל גאון בית השקעות). צבי סטפק ימשיך לכהן כיו"ר פעיל ואבנר סטפק יכהן כסגן יו"ר וזאת לתקופה של ארבע שנים ממועד ההשלמה של העסקה. שי פרמינגר, מנכ"ל קבוצת גאון ויו"ר גאון שוקי הון, ישמש כסגן יו"ר ללא שכר בגוף הממוזג.

בית ההשקעות הממוזג ינהל נכסים בהיקף של כ-14 מיליארד שקל, מתוכם נכסי מיטב בתחום הגמל והפנסיה בהיקף של כ- 2.8 מיליארד שקל ונכסי קרנות הנאמנות בהיקף של כ-1.7 מיליארד שקל. בתחום ניהול התיקים מנהלים במיטב 3.3 מיליארד שקל. אל נכסים אלו יצורפו נכסי גאון שוקי הון: 853 מיליון שקל בקופות הגמל, 1.6 מיליארד שקל בקרנות נאמנות, 2.5 מיליארד שקל בתחום תעודות הסל ותעודות הפיקדון שמנוהלים באמצעות חברת תעודות הסל הדס ו-1.6 מיליארד שקל בתחום ניהול התיקים.

בנוסף לפעילויות אלה, ימשיך מיטב לעסוק בתחום ניהול הסיכונים, ניהול תוכניות אופציות לעובדים ומכללת מיטב ללימודי שוק ההון. עסקת המיזוג עדיין כפופה לאישורים שונים, לרבות אישור הממונה על ההגבלים העסקיים.

הדיווח המפורט על חתימת העסקה שהוציאה גאון אחזקות, חברת ציבורית שנסחרת בבורסה בתל אביב, כולל גם פרטים מהדו"חות הכספיים של בית ההשקעות הפרטי מיטב, בו מחזיקים צבי סטפק (60%) ושלמה סימנובסקי (40%). לפי הדיווח, בתשעת החודשים הראשונים של 2008 בית ההשקעות מיטב הפסיד כ-5.5 מיליון שקל (לאחר הפחתת מוניטין של כ-14 מיליון שקל), וזאת בהשוואה לרווח נקי של כ-41 מיליון שקל בשנת 2007 כולה.

ברמת ההכנסות, כמו כל בתי ההשקעות בישראל, גם מיטב ספג פגיעה קשה בעקבות המשבר הכלכלי. הכנסות בית ההשקעות הסתכמו בתשעת החודשים הראשונים של 2008 בכ-102.7 מיליון שקל בלבד.

עוד נכתב בדיווח כי במסגרת הסכם המיזוג התחייבה גאון שוקי הון להחזיק ב-100% מהמניות של גאון שוקי הון, לכך גאון השקעות תרכוש את מניות גאון שוקי הון שבבעלות יצחק חלמיש (14.5%) ואת כל מניות המימוש שהוקנו בגאון שוקי הון לפרמינגר. רכישת המניות תבוצע על פי שווי חברה שיקבע בהערכת שווי בלתי תלויה שתבוצע לגאון שוקי הון. 

עד סוף חודש ינואר התקיים משא ומתן בין בתי ההשקעות פריזמה, מיטב וגאון למיזוג הפעילויות, אולם הוא הופסק לאחר שנקלע לקשיים. המחלוקת בין הצדדים נגעה להתכווצות של נכסיו של פריזמה מאז החל המשא ומתן. מאז, מיטב וגאון המשיכו במשא ומתן ביניהם, ונמכרה עסקה למכירת נכסי פריזמה (קרנות נאמנות, תעודות סל, ניהול תיקים) לאקסלנס, כאשר הפעילות בתחום קופות הגמל נמכרה לפסגות.

את מיטב ייצגו בעסקה עוה"ד דורון לוי ואורית ישראלי ממשרד עמית פולק מטלון. את גאון ייצג עו"ד עמית לייזרוב ממשרד רם כספי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות