אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
10 מיליון גולשים נפגעו מגניבת זהות באינטרנט צילום: shutterstock

10 מיליון גולשים נפגעו מגניבת זהות באינטרנט

על פי דו"ח של חברת אבטחת רשת אמריקאית, במהלך 2008 חלה עלייה של 800% בשיעור גניבות הזהויות - עיקר הגניבות נעשו כדי להשיג פרטי חשבונות בנקים. ב-35% מהמחשבים שנפגעו היה אנטי-וירוס עדכני

11.03.2009, 14:04 | יוסי גורביץ וצמרת פרנט
חברת אבטחת הרשת Panda Labs הזהירה כי, בהתבסס על הנתונים שבידיה, שיעור העלייה של גניבת הזהויות באינטרנט – במיוחד גניבה לשם חדירה לחשבונות בנקים – צפוי לעלות ב-336% מדי חודש.

על 35% מהמחשבים הנגועים הותקן אנטי וירוס עדכני. אילוסטרציה, צילום: shutterstock על 35% מהמחשבים הנגועים הותקן אנטי וירוס עדכני. אילוסטרציה | צילום: shutterstock על 35% מהמחשבים הנגועים הותקן אנטי וירוס עדכני. אילוסטרציה, צילום: shutterstock

במהלך 2008, בחנה Panda Labs כ-67 מיליון מחשבים ברחבי העולם, ומצאה כי במחצית השנייה של 2008 נרשמה של עלייה של 800% בגניבת זהויות לעומת המחצית הראשונה של השנה. מטרת הגנבים היא, לרוב, להשיג את פרטי חשבון הבנק של המשתמש.

כ-1.07% מכלל משתמשי הרשת סבלו מתוכנה שמטרתה גניבת זהות, ובסך הכל נפגעו ממנה כעשרה מיליון משתמשים ברחבי העולם, שלושה מיליון מהם בארצות הברית, שם מתמקדות גניבות הזהות במדינות קליפורניה, אריזונה ופלורידה. על פי הערכות הרשויות האמריקאיות, קורבנות גניבת זהות מבזבזים כ-30 שעות בממוצע כדי לטפל בבעיה; הנזק לכלכלה מבזבוז הזמן הזה לבדו עומד, על פי הערכות, על כ-90 מיליון שעות.

נתון מטריד במיוחד הוא שעל 35% מהמחשבים הנגועים הותקנה תוכנת אנטי-וירוס עדכנית; יצרני האנטי-וירוס נאבקים בעלייה חדה בתפוקות התוכנות המזיקות, ומ-Panda Labs נמסר כי הם מטפלים ב-22,000 דוגמיות של תוכנות כאלה מדי יום.

בתוך כך, הזהיר לאחרונה אלכס סטאמוס, ממייסדי חברת אבטחת הרשת iSec Partners, כי פושעים ינסו לפגוע ב"אבני היסוד" של הרשת, ואמר כי הוא צופה שבשנים הקרובות "נחזה בקריסת תשתית בסיסית". סטאמוס האשים בכך, בין השאר, את תעשיית האבטחה, ואמר כי "אבטחה, כתעשייה, נכשלה. המחשבים משתכללים והאבטחה הופכת לגרועה יותר". סטאמוס אמר את הדברים במהלך כנס TED.

מנכ"ל פנדה ישראל, יהודה פיינזילבר, התייחס לנתונים, ואמר כי "אנו צופים גידול משמעותי בניסיונות לגניבות הזהות ברשת ב-2009 בעקבות הפוטנציאל הכלכלי העצום שעומד מאחורי התעשייה הזו. אנו חייבים להיות מודעים לסכנות של גניבת זהות

ולהתגונן בהתאם מפני העלות האלטרנטיבית בדמות זמן מבוזבז וכסף".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
אני מבצע הכל רק באינטרנט
לעומת מגיבה מספר 3 אני מבצע הכל רק באינטרנט במשך שנים. אני לא זוכר מתי פעם אחרונה שלמתי משהו בבנק או בדאר (רק לעמוד בתור זה סיוט). אני קונה גם הרבה באינטרנט. מה שחשוב הוא לא לקנות באתרים מפוקפקים, לוודא שהאתר עובד עם SSL או כל הגנה אחרת ולבדוק את חשבון הבנק וכרטיס האשראי לחיובים לא מזוהים (וזה נכון גם למי שלא משלם ברשת). לסיכום - אין מצב שאני לא אמשיך לעבוד דרך הרשת גם אם אני 'אפול' יום אחד. הסיכוי לגניבת ארנק גדול יותר.
שמשון , צפון  |  12.03.09
3.
גניבת זהות היא הסיבה שאיני מבצעת פעולות בנקאיות באמצעות האינטרנט
מה שנכתב היום ידוע לי כבר הרבה זמן. איני סומכת על בטיחות האינטרנט ולכן איני מבצעת שום פעולה בנקאית או חשבונית באמצעות האינטרנט. זכור לי שפעם ניסיתי לקבל ניוזלטר מבית מלון באחד האיים, ולאחר מכן דווחתי ע"י ספק האינטרנט שלי שהיה ניסיון השתלטות על המייל שלי. זכרו, יותר ויותר מקרים כאלה יחולו בעתיד, ולכן כדאי מאוד מאוד שתשקלו פעמיים כול פעולה שאתם מבצעים באמצעות האינטרנט, במיוחד קניות, או כניסה לחשבונות הבנק שלכם.
הראלה , תל אביב  |  12.03.09
1.
מה הקשר לאנטי-וירוס?
כתוב שרק 1.07% נפגעו מתוכנה שמטרתה גניבת זהות, כלומר משהו שאנטי-וירוס יכול לעצור. לא ברור האם אנשים אלה הם חלק מה-35% בעלי תוכנת אנטי-וירוס עדכנית. מהנתונים האלה נראה שהזהות של רוב האנשים נגנבה באמצעות phishing או אולי פריצה לאתרי מסחר - שני דברים מהם תוכנת האנטי-וירוס לא מגינה.
CC  |  11.03.09