אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי 7 שנים: מנכ"ל אלרון דורון בירגר פורש מתפקידו צילום: עמית שעל

אחרי 7 שנים: מנכ"ל אלרון דורון בירגר פורש מתפקידו

ד"ר צביקה סלובין וארי ברונשטיין ימונו למנכ"לים משותפים בחברה. אלרון מסיימת את שנת 2008 בהפסד של 86.2 מיליון דולר

11.03.2009, 15:04 | כתב כלכליסט

אלרון מדווחת על הפסד נקי של 86.2 מיליון דולר בשנת 2008. ההפסד הנקי ברבעון הרביעי הסתכם ב- 34.6 מיליון דולר. ההפסד הנקי בשנת 2007 הסתכם בכ- 37.1 מיליון דולר. ההפסד הנקי ברבעון הרביעי הסתכם ב- 20.4 מיליון דולר.

ההפסד שרשמה אלרון ברבעון הרביעי ובשנת 2008 כולה נבע בעיקר מחלקה של אלרון בהפסדי חברות הקבוצה בסך של כ- 31.8 מיליון דולר ו-76.0 מיליון דולר, בהתאמה. ההפסדים הנ"ל כללו הפחתות שווי של השקעות אלרון בחלק מהחברות בסכום כולל של כ-17.1 מיליון דולר ו- 28.6 מיליון דולר, בהתאמה. ההפחתות נובעות, בעיקר בגין המשבר הפיננסי העולמי, המציב אתגרים בענף הטכנולוגיה ולחברות הטכנולוגיה של אלרון.

דירקטוריון החברה הודיע על שורה של צעדים שתכליתם הערכות החברה למצב בשווקים. בין הצעדים: צמצום הוצאות החברה והסכם שירותים עם חברת דסק"ש.

 במקביל הודיעה החברה כי מנכ"ל החברה, דורון בירגר, פורש מתפקידו. בירגר ימשיך לכהן כדירקטור בגיוון אימג'ינג ובמדינגו. אריה מינטקביץ, יו"ר אלרון, הודה לדורון בירגר על למעלה מ-14 שנות כהונה באלרון, מהן כ-7 שנים כמנכ"ל.

דורון בירגר אמר היום כי: "לאלרון קבוצה איכותית של חברות ציבוריות ופרטיות המפתחות טכנולוגיות פורצות דרך ואשר בהן, חברות בעלות פוטנציאל משמעותי להיות מובילות בתחומן. אנו נמצאים בעיצומו של אחד המשברים הכלכליים הגדולים שחווה העולם וחברות אלרון פועלות על מנת להתמודד עם מציאות זו תוך התאמת רמת ההוצאות, וזאת מבלי לפגוע במאמצי הפיתוח, השקת המוצרים וצמיחה במכירות".

את תפקיד המנכ"ל ימלאו במשותף ד"ר צביקה סלובין, שכיהן עד היום כסגן נשיא אלרון למדעי החיים וארי ברונשטיין, אשר ימשיך לכהן במקביל כסגן נשיא דסק"ש.

ד"ר צביקה סלובין הצטרף לאלרון כסגן נשיא בשנת 2008. קודם לכן שימש כיזם וכמנהל של חברות סטארט-אפ, לרבות: RDC Communications, Gnome, Tactile Technologies, ו- QuantomiX והוביל אותן לאקזיטים לתאגידים בינלאומיים.

ארי ברונשטיין הצטרף לדסק"ש כסגן נשיא בשנת 2006. קודם לכן שימש כסמנכ"ל כלכלה ופיתוח עסקים בחברת בזק. כיום מכהן ברונשטיין כדירקטור באלרון וכן בחברות סלקום, נייר חדרה ובחברות נוספות מקבוצת אי.די.בי

צביקה סלובין אמר היום: "לאלרון קבוצת חברות מבטיחה, להן פוטנציאל ליצור ערך משמעותי בשנים הקרובות. המשבר הכלכלי העולמי והפגיעה בענף מציבים בימים אלה אתגרים בפני חברות הקבוצה. החברה תמשיך לפעול לבנייה ופיתוח של החברות תוך כדי התאמת פעילותן למצב הנוכחי בשווקים".

ארי ברונשטיין הוסיף: "אנו בטוחים כי הניסיון המקצועי של דסק"ש ומנהליה, אשר יסייעו לאלרון במסגרת הסכם השירותים, יחזקו את אלרון בהתמודדות מול המשימות הרבות הנמצאות בפניה ויוכלו לאפשר לאלרון לחסוך בהוצאות המטה שלה ולפעול ביעילות המתאימה לימי משבר אלה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
דורון בירגר-- אין הרבה מנהלים כמוהו
דורון הוא אישיות יוצאת דופן בנוף המנהלים הישראלי. בלי קומבינות, בלי "שמור לי ואשמור לך", בלי פוליטיקה או יחסי צבור ו"כתבות מטעם". איש עבודה נטו, איש של עבודת צוות, שיודע לטפח מנהלים ולהשקיע באנשים שלו. עבדתי באחת מחברות הסטרט-אפ של אלרון. בלי תמיכתו של דורון כבר לא היינו קיימים מזמן . חבל שבאי.די.בי. לא יודעים להבחין באיכויות של האנשים הטובים ולשמור אותם בפנים. אני מאחל לדורון הצלחה בהמשך הדרך.
אוהד נוסף  |  18.03.09