אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מאבק השליטה בין ענקיות התרופות רוש וג'ננטק מסתיים צילום: בלומברג

מאבק השליטה בין ענקיות התרופות רוש וג'ננטק מסתיים

רוש השוויצרית תשלם 46.7 מיליארד דולר עבור 44% ממניות חברת הביוטכנולוגיה האמריקאית ג'ננטק. מדובר במחיר של 95 דולר למניה

12.03.2009, 10:53 | שי אספריל

רוש השוויצרית נענתה לבקשת ג'ננטק מלפני מספר ימים להעלות את המחיר אותו היא מוכנה לשלם עבור 44% ממניות ג'ננטק ל-95 דולר למניה - 46.7 מיליארד דולר בסך הכול.

רוש, חברת התרופות הגדולה בעולם מחזיקה כבר ב-56% ממניות ג'ננטק ומזה שמונה חודשים מנסה לבלוע את כל מניותיה של חברת הביוטכנולוגיה האמריקאית.

ביולי האחרון הציעו השוויצרים לדירקטוריון ג'ננטק לרכוש את שאר המניות במחיר של 89 דולר למניה, אולם ועדת ביקורת שמינתה החברה האמריקאית דחתה את ההצעה. השוויצרים כעסו והגישו הצעת רכש לכלל בעלי המניות מתוך כוונה להשתלט על המניות למורת רוחו של הדירקטוריון האמריקאי (השתלטות עוינת).

המחיר היה נמוף אף יותר מהמחיר המקורי ועמד על 86 דולר למניה. ועדת הביקורת של ג'ננטק הפצירה בבעלי המניות שלא להיענות להצעה וגרסה כי המחיר ההולם עבור כל מניה לא נופל מ-112 דולר. רוש מצידה דחתה את המחיר ומסרה כי הוא "אינו ריאלי", אך העלתה את ההצעה ב-7% ל-93 דולר למניה.

בינתיים, רוש גייסה כ-30 מיליארד דולר באמצעות חוב, והתכוננה לבצע רכישת ענק. בג'ננטק הבינו כי רוש עשויה לרכוש חברה אחרת, וכי ישנם בעלי מניות שנוטים לקבל את ההצעה המפתה (יצוין כי לפני ההצעה הראשונית עמד מחיר מניית ג'ננטק על פחות מ-80 דולר למניה).

לכן, לפני מספר ימים הודיע דירקטוריון ג'ננטק כי הוא מוכן למכור את שאר המניות במחיר של 95 דולר למניה (46.7 מיליארד דולר בסך הכל), והיום הסכימה רוש להעלות את ההצעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות