אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שוויץ תשתף פעולה עם המאבק בהעלמת מס

שוויץ תשתף פעולה עם המאבק בהעלמת מס

שר האוצר השוויצרי מסר כי מדינתו תאמץ את חוקי הארגון לשיתוף פעולה ופיתוח כלכלי בנושא, ותאפשר לספק נתוני מס במקרים מסויימים. לדבריו: "כניסתה של שוויץ לרשימה שחורה תפגע בכלכלת המדינה כולה"

13.03.2009, 14:36 | סוכנויות הידיעות

שוויץ תאמץ את חוקי הארגון לשיתוף פעולה כלכלי ולפיתוח במסגרת המאבק בהעלמות מס ותאפשר לממשלתה לספק נתוני מס במקרים מסויימים – כך לפי שר האוצר השוויצרי.

"אם שוויץ תגיע בסופו של דבר לרשימה שחורה זה יפגע לא רק במגזר הבנקאות כי אם בכלכלה כולה", אמר הנס-רודולף מרץ במסיבת עתונאים שהתקיימה היום (ו') בברן. מרץ הוסיף כי הוא אינו יכול לומר האם שוויץ נמצאת עדיין בסכנת הצטרפות לרשימת הארגון של מקלטי מס שאינם משתפים פעולה עם הרשויות.

כזכור, ממשלת שווייץ הודיעה בחודש פברואר כי לא תשתף פעולה עם הסנאט האמריקאי בנושא השימוע של ענק הבנקאות השוויצרי UBS, שבכיריו חשודים בסיוע להעלמת מסים לאלפי לקוחות אמריקאיים.

לוקסמבורג מסרה גם כן כי תשתף פעולה עם רשויות מס זרות המבקשים מידע בנקאי במקרים מסויימים ותפעל להחלת הסכמי מס דו צדדיים עם מדינות אחרות. ממשלת לוקסמבורג הסכימה "להחליף מידע בהתאם לבקשות שיוגשו לה במקרים מסויימים ועל בסיס ראיות מוצקות" למטרת חקירות של רשויות המס – כך לפי שר התקציב לוק פרידן.

הצעדים הללו של שוויץ ושל לוקסמבורג מתקבלים יום לאחר שליכטנשטיין ואנדורה הודיעו כי יישרו קו עם אמות המידה ורמות השקיפות של הארגון במקרים של החלפת מידע בנושאי מס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות