אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניקוי אורוות במגל? תמחוק 19% מנכסיה בהיקף של 21.5 מיליון דולר

ניקוי אורוות במגל? תמחוק 19% מנכסיה בהיקף של 21.5 מיליון דולר

עיקר המחיקות, בהיקף של 12.5 מיליון דולר היא של מוניטין שנוצר בעקבות רכישה כושלת של חברת אירופאית

13.03.2009, 18:22 | תומר קורנפלד

חברת מגל מערכות מנקה את המאזן שלה ומודיעה הערב (ו') כי ברבעון הרביעי תבצע מחיקות בהיקף של 21.5 מיליון דולר שהם כ-19% מסך נכסיה ברבעון השלישי. למרות שיואב שטרן טרם מונה עדיין באופן רשמי למנכ"ל החברה במקומו של יזהר דקל הפורש, ניכר כי במגל מעדיפים לפתוח את 2009 עם מאזן נקי.

חברת מגל עוסקת בפיתוח מערכות אבטחה לזיהוי חדירות בלתי מורשות. מגל מפרטת לפרטי פרטים את הרכב המחיקות. 4 מיליון דולר מתוך הסכום, הינו מחיקת נכס הנקרא מסים נדחים. נכס זה, נוצר במאזנה של מגל לאחר שהעריכה כי ביכולתה לייצר רווחים עתידיים ולאפשר לה להכיר ברווחי המס. כעת, בעקבות המשבר, נאלצת מגל למחוק את אותו הנכס. הנהלת החברה מציינת בהקשר זה, שכאשר תחזור לרווחיות, תוכל לרשום שוב את הנכס הזה.

12.5 מיליון דולר נוספים נאלצת מגל למחוק כמוניטין מהמאזן שלה, וזאת מתוך 12.9 מיליון דולר שהיו במאזנה בסוף הרבעון השלישי.

עיקר המחיקה מוסבר ברכישה כושלת שביצעה מגל בספטמבר 2007 שרכשה חברת אירופאית המבצעת אינטגרציה של מערכות אבטחה תמורת 6.8 מיליון יורו.

מגל מציינת כי המחיקה נדרשת כיוון שצבר ההזמנות של החברה נמוך מהמצופה ממנה, וכלל לא ברור אם תפעול החברה יאפשר לה לחזור לרמה המצדיקה את המוניטין שנרשם.

בנוסף לאמור, 2.5 מיליון דולר מוחקת מגל על הוצאות הקשורות לפיצויי פרישה עתידיים למנכ"ל היוצא, יזהר דקל ומנהלים נוספים. בנוסף, הפחתה של 1.5 מיליון דולר רושמת מגל על מלאי שלהערכתה לא תצליח למכור. מיליון דולר נוספים רושמת מגל כהפרשה לחובות מסופקים בהיקף של מיליון דולר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות