אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מת ביל דייוידסון, הבעלים של פניציה והדטריוט פיסטונס צילום: איי פי

מת ביל דייוידסון, הבעלים של פניציה והדטריוט פיסטונס

חבר היכל התהילה של הכדורסל היה בן 86 במותו, הוא זכה ב-7 אליפויות עם הקבוצות שבבעלותו - דטרויט פיסטונס, דטרויט שוק וטמפה ביי לייטנינג. היה הבעלים של מפעל פניציה הישראלי

15.03.2009, 15:06 | סוכנויות הידיעות

ביל דייוידסון, הבעלים של דטרויט פיסטונס, מת בביתו בבוקר יום שבת. דייוידסון היה בן 86 במותו. סיבת המוות לא ידועה אבל דייוידסון, חבר היכל הקהילה בכדורסל ופילנתרופ ידוע, סבל ממחלה כבר זמן רב. דייוידסון היה הבעלים גם של קבוצת ה-NHL (הוקי), טמפה ביי לייטניג, ושל קבוצת ה-WNBA, "דטרויט שוק". הוא גם בנה והיה הבעלים של אולם "הפאלאס" בדטרויט וזכה ב-7 אליפויות עם קבוצותיו. כמו כן היה הבעלים של קונצרן הזכוכית גרדיאן שהשקיע גם במפעל פניציה הישראלי.

"ב-35 השנים האחרונות האימפקט של ביל דייוידסון על עולם הספורט בכלל וה-NBA בפרט היה אגדי", אמר דייויד סטרן, קומישינר ה-NBA. דייוידסון תרם יותר מ-80 מיליון דולר בשנות התשעים בלבד והוא אחד מהראשונים שנכנסו להיכל התהילה של הספורט היהודי במישיגן. הוא הפך לבעלים של הפיסטונס ב-1974 לאחר שלא הצליח בניסיונות הרכישה שלו של דטרויט רד ווינגס מה-NHL ודטרויט ליונס מה-NFL. ב-1999 רכש את קבוצת ההוקי מטמפה ביי - לייטניג.

דייוידסון השקיע במהלך השנים סכומים נכבדים מכיסו. הפאלאס, אולמה של דטרויט, נבנה ב-90 מיליון דולר - שכולם הגיעו מכיסו של דייוידסון. האולם נפתח ב-1988 והפך לאבטיפוס לאולמות המודרנים בארצות הברית. בשנה שעברה מכר דייוידסון את טמפה ביי לייטנינג. יורשי החברות שלו, ביניהן גם קבוצות הספורט שלו, הם אשתו, קרן וילדיו, אית'ן ומרלה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות