אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כל בנייה בכפר ורדים תחייב תקן ירוק צילום: אלעד גרשגורן

כל בנייה בכפר ורדים תחייב תקן ירוק

ראשי היישוב מתכננים לו תוספת של 250 בתים בשנים הקרובות. ראש המועצה: "חיזוק הגליל הוא צורך חיוני לביסוס מדינת ישראל"

16.03.2009, 08:54 | גלית שפיר

כל בנייה חדשה בכפר ורדים בגליל תיעשה על פי תקן של בנייה ירוקה. ממועצת כפר ורדים נמסר כי כל בנייה חדשה תחייב הפרדה של פסולת, מזעור של מטרדי רעש וזיהום אוויר ותשתית של מיחזור מים אפורים (שימוש של מים מהברזים להשקיה של גינות).

בכפר ורדים מתוכננת בנייה של 250 יחידות דיור, שייבנו כולן בבנייה ירוקה. "הבנייה הירוקה תתרום עוד יותר לשמירה על הסביבה ואיכות החיים. חיזוק הגליל הוא צורך חיוני לביסוסה של מדינת ישראל", אמר ראש מועצת כפר ורדים סיון יחיאלי.

במאי האחרון היתה כפר סבא העיר הראשונה שהודיעה כי כל פרויקט נדל"ן יותאם לתקן הבנייה הירוקה, שפורסם ב־2005 וחל על בניינים המיועדים למגורים ולמשרדים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
הבורות סביב ה"ירוק" גדולה
"ירוק" זה מאד פופוליסטי היום. רוב הציבור ולצערי גם חלק מהעוסקים בנושא אינם בקיאים בו. התקן לבנייה ירוקה שפירסם מת"י בחלקו אינו בר יישום ויש בו חלקים אחרים שיקרים מאד ליישום. בין אנשי המקצוע יש כבר הסכמה שיש צורך בתקן אחר לגמרי אך זה לא מונע מכל מיני יפי נפש לדרוש (גם בהצ"ח בכנסת ) שהתקן יהיה חובה. היום הוא תקן וולונטרי וטוב שכך. כמה דוגמאות: הפרדת פסולת - כמה עיריות מוכנות לשלוח משאיות נפרדות לאיסוף אשפה לפי סוגים? מיים אפורים - הידעתם כי משרד הבריאות אוסר על שימושם לגינות מחשש שבטעות גם ישתו אותם ? יש צורך בבדיקה רצינית של עלות תועלת לכל הסעיפים בתקן. האם אתם כצרכני דירות תהיו מוכנים לשלם תוספת של 15% -10למחיר הדירה עבור העמידה בתקן ?
פיני , חיפה  |  17.03.09