אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תיווך: "יש הרבה דיבורים אבל אין תכלס" צילום: עמית שעל

תיווך: "יש הרבה דיבורים אבל אין תכלס"

סיני עמרמי, בעלי משרד התיווך סיני נכסים, רחובות

17.03.2009, 09:23 | אורי חודי

סיני עמרמי כמעט אופטימי. "זו לא התקופה הכי גרועה שראיתי", אומר מתווך הדירות מרחובות. "בשנים 2001—2003 המצב היה גרוע בהרבה, היינו צריכים לעשות כל מיני מבצעים כדי לסגור עסקאות, הוצאנו את הנשמה. נכון להיום לא הגענו למצב הזה, אבל אני חושש שבחודשיים־שלושה הקרובים זה עוד עלול להגיע". רק כמעט אופטימי, כאמור.

עמרמי הוא הבעלים של סוכנות התיווך סיני נכסים, ששוכנת ברחוב הראשי של רחובות. כבר 19 שנה הוא במקצוע, וכיום מעסיק עוד שני סוכנים. שלושתם עובדים לאחרונה הרבה יותר קשה. "אנחנו צריכים להתאמץ הרבה יותר בשביל כל עסקה, לנסות לשכנע את הלקוחות בדרכים יצירתיות", מסביר עמרמי.

המצב, הוא אומר, בהחלט מורגש: "ברחובות אמנם לא מרגישים ירידות מחירים, וגם הביקוש עדיין קיים. אבל מרגישים את המצב בצורה אחרת - יש הרבה יותר היסוס אצל הלקוחות. בפברואר הרגשנו ירידה משמעותית במספר העסקאות. יש הרבה דיבורים אבל אין תכלס. יש אנשים שמנסים למכור נכסים אבל המחירים לא ריאליים, המוכרים עוד לא הפנימו את המצב בשוק.

"מצד שני, לפעמים יש ביטולים והיסוסים גם ברגע האחרון של העסקה. לאנשים יש היום יותר חששות ממה שצפוי להיות, מי שחשב לקנות חושש מפיטורים ולכן החליט לא למכור את הדירה הנוכחית שלו. יש לי למשל כל מיני לקוחות שאמרו לי להפסיק לטפל במכירת הנכס שלהם. ואנשים כמובן מקווים כל הזמן שהמחירים עוד יירדו".

לאור כל זאת, מסביר עמרמי, הוא חייב להזיע. "כולנו בעלי משפחות ואנחנו לא מחכים לנס, אנחנו עובדים. ברור לכולם שהמצב יבוא לידי ביטוי בהכנסות אז פשוט עושים יותר. אנחנו צריכים היום להפעיל הרבה מאוד שכנועים מול הלקוחות, ממש להיות נודניקים, ואנחנו עושים הכל כדי למצוא רעיונות חדשים. את השיטות אני לא יכול לפרט, אבל צריך להבין שכל לקוח שיושב מולי הוא שונה, כל משא ומתן שונה. גם אם יש פחות אנשים אז משקיעים יותר במי שיש. אני בן אדם אמיתי, עובד כמו כולם, אלה החיים, וצריך תמיד לדעת להתמודד עם כל המשתנים מסביב".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות