אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי: אנוביט של אודי וינשטיין גייסה 20 מיליון דולר

בלעדי: אנוביט של אודי וינשטיין גייסה 20 מיליון דולר

זהו סבב הגיוס השני של חברת הסטארט-אפ, המפתחת טכנולוגיה לשיפור יעילותם של שבבי פלאש, למרות התחזיות הקודרות לעתיד הענף

17.03.2009, 14:50 | אסף גלעד

חברת הסטארט-אפ אנוביט (Anobit) גייסה 20 מיליון דולר בסבב גיוס שני ובהשתתפות המשקיעים הקיימים, הקרנות פיטנגו ובאטרי, כך נודע "לכלכליסט". זהו סיבוב הגיוס השני של החברה, שגייסה באוגוסט 2007 כ-17 מיליון דולר. גיוס הכסף נערך בחודש נובמבר האחרון ונשמר בחשאיות רבה, כמו גם מרבית פעילותה של החברה.

אנוביט פועלת מאז היווסדה לפני כשלוש שנים תחת מעטה של חשאיות. היא נחשבת להבטחה גדולה בעיקר על רקע העובדה שהוקמה על ידי "נבחרת חלומות" של יזמים ישראלים סדרתיים: מייסדי ליבית, אודי וינשטיין ואופיר שלוי; ואחד ממייסדי פסעבה, אריאל מייסלוס.

עם ההצלחה של וינשטיין ושל שלוי אי אפשר להתווכח: השניים שותפים למכירת חברת השבבים ליבית לטקסס אינסטרומנטס בשנת 1999 תמורת 365 מיליון דולר, ולאקזיטים מוצלחים של חברות שבהן היו מעורבים כמשקיעים: ג'אנג'ו, פסעבה וטרנסציפ', שנמכרו בסכום כולל של כ-480 מיליון דולר.

המייסד השלישי באנוביט הוא אריאל מייסלוס, שהיה ממקימי פסעבה שבה השקיעו וינשטיין ושלוי, ושנמכרה תמורת 300 מיליון דולר ל-PMC-סיירה. המשולש העסקי בין מייזלוס, וינשטיין ושלוי נמשך עם השקעתם של השניים בחברה שמנהל מייזלוס, פודינג-מדיה (Pudding Media) העוסקת בפרסום מבוסס ניתוח דיבור בשיחות קוליות על גבי רשת האינטרנט.

למרות הרקורד המרשים של מייסדיה, ספק אם אנוביט בחרה בתחום מוצלח להשיק בו מוצר. אנוביט מפתחת טכנולוגיה לשיפור יעילותם של שבבי פלאש, ענף הסובל מרוויה של תחרות וממלאים רבים. בשנת 2006, עת הוקמה החברה, נראה מצבו של שוק הפלאש ורוד מתמיד: היקפו אמנם גדל מ-8.2 מיליארד דולר ב-2001 לכ-20 מיליארד דולר באותה שנה, ובחברת המחקר גרטנר עוד הגדילו לצפות שבשנת 2010 יגיע להיקף של 25 מיליארד דולר. כעת, צופה גרטנר כי המשבר בשוק הפלאש הינו קריטי, וכי חברות בתחום זה ייאלצו לקצץ בין 39% ל-45% מהוצאותיהן.

גיוס של 20 מיליון דולר לחברה כמו אנוביט, המעסיקה כ-50 עובדים ומשקיעה קרוב ל-10 מיליון דולר בשנה על פיתוח, הינו מחויב מציאות על מנת לאפשר לה לשרוד את השנתיים הקרובות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות