אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ענתבי וגושן קבעו: נטל הסדרי החוב יפול גם על החוסכים צילום: אוראל כהן

ענתבי וגושן קבעו: נטל הסדרי החוב יפול גם על החוסכים

במסגרת הסדרי חוב המוסדיים יוכלו לגבות מהעמיתים עד 1% מערך מסך האחזקה בסדרת אג"ח. זאת בתנאי שהגוף המוסדי המנהל יישא בהוצאות בסכום שאינו נמוך לפחות מזה שייפרע מכספי העמיתים. ההבהרה מתייחסת לחברות ביטוח, קופות גמל, קרנות פנסיה וקרנות נאמנות

18.03.2009, 16:34 | הדר רז
במסגרת הסדרי חוב, גופים מוסדיים יוכלו לגבות מכספי הפוליסות, קופות הגמל או קרנות הנאמנות עד 1% משווי האחזקה בסדרת איגרת החוב הספציפית לגביה נעשה ההסדר.

כך עולה מהבהרות שפורסמו היום על ידי הממונה על שוק ההון, ידין ענתבי, ויו"ר רשות ניירות ערך, פרופ' זוהר גושן, אשר לאפשרויות העומדות בפני חברות ביטוח, קופות גמל, קרנות פנסיה וקרנות נאמנות למימון הסדרי חוב.

על פי ההבהרות נקבעו תנאים שבהתקיימם יהיה רשאי הגוף המוסדי המנהל לפרוע את ההוצאות מכספי העמיתים בפוליסות משתתפות ברווחים, קופת הגמל, קרנות פנסיה וקרנות נאמנות שבניהולו, וזאת בתנאי שהגוף המוסדי המנהל יישא בהוצאות בסכום שאינו נמוך לפחות מזה שייפרע מכספי העמיתים, כלומר, על כל שקל שייגבה מהעמיתים למימון הסדר חוב, הגוף המוסדי ישקיע סכום זהה. כאמור, תנאי נוסף הוא שההוצאות שייפרעו מכספים העמיתים אינן יעלו על 1% משווי האחזקות בסדרה.

לדוגמא: במידה והקופה או הקרן מחזיקה ב-50 אלף שקל יוכל הגוף המוסדי לגבות עד 500 שקל לצורך מימון הסדר החוב. על כל שקל שייגבו מכספי העמיתים יצטרך הגוף המוסדי להשקיע סכום זהה.

עוד נקבע כי על הגוף המוסדי המנהל לפעול להחזר ההוצאות וכי הוצאות שנפרעו ויוחזרו יחולקו בין הגוף המוסדי המנהל לעמיתים בהתאם לחלקם היחסי בהוצאות.

הבהרה הנה המשך לטיוטת חוזר של ענתבי מסוף פברואר במסגרתה פרסם טיוטת כללים המחייבים את קרנות הפנסיה, קופות הגמל וחברות הביטוח לפעול באופן אקטיבי לגביית תשלום בהשקעות באגרות חוב קונצרניות והלוואות שניתנו על ידן, ולתוכנית רשות ני"ע של קציני האשראי. עם זאת, התוכניות לא התייחסו עד כה לעלויות של הסדרי החוב, ולמי שאמור לשאת בהן – הגופים עצמם או העמיתים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות