אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סינטק מדיה הגישה הצעת רכש מלאה לפילת מדיה צילום: בלומברג

סינטק מדיה הגישה הצעת רכש מלאה לפילת מדיה

העיסקה משקפת לפילת שווי שוק של 16.3 מליון ליש"ט. קבוצת קרדן וקבוצת פישמן הן בעלות מניות עיקריות בסינטק מדיה

19.03.2009, 13:09 | ענת ציפקין

פילת מדיה, המספקת מערכות תוכנה לתעשיית הפירסום והתקשורת, דיווחה היום (ה') לבורסה בתל אביב, וגם לבורסת לונדון בה היא נסחרת, כי קיבלה הצעת רכש מלאה למניותיה מצד מתחרתה סינטק מדיה.

לפי מתווה העיסקה מציעה סינטק מדיה, העוסקת בפיתוח ושיווק תוכנות ניהול עסקי לגופי שידור, 26.5 פני במזומן בתמורה לכל מניה. מחיר מניית פילת מדיה בבורסת לונדון עומד היום על כ-24 פני, והמנייה מזנקת ב-11%.

סינטק מדיה נוסדה בשנת 2000 ובין לקוחותיה חברות כבלים, תעשיית הלוויין וגופי שידור טלוויזיוניים. היא ממוקמת בירושלים, ויש לה משרדים בניו יורק, דנוור, טורונטו ולונדון.

עם הגופים שהשקיעו עד עתה כסף בחברה נמנות קרנות ההון סיכון Ascend Technology וסקויה קפיטל, המחזיקה ב15.6% מהחברה. משקיעים נוספים הם קבוצת פישמן (7.67%) וקבוצת קרדן (18.5%). נשיא ומנכ"ל סינטק מדיה הוא אמוץ ירדן.

עוד עולה מההודעה, כי דירקטוריון פילת מתכוון להמליץ לבעלי המניות בחיוב על אישור ההצעה באסיפת המניות שתיערך בנידון. על מנת שההחלטה תאושר, דרוש אישור של לפחות 75% מבעלי המניות של החברה. בהנחה שהעסקה תושלם, תימחק פילת מדיה מהמסחר גם בבורסת לונדון וגם מבורסת תל אביב.

מהודעת פילת עולה, כי מטרת המיזוג היא להגדיל את נתח השוק של שתי החברות. לדברי ירדן, ההצעה משקפת הזדמנות מעולה לבעלי המניות של פילת לממש את השקעתם בחברה בהינתן הלחצים העולמיים המופעלים על תעשיית הפירסום והתקשורת בעקבות המשבר הכלכלי העולמי.

"פילת מדיה, הנסחרת בבורסת לונדון לפי שווי שוק של 12 מיליון ליש"ט, סיכמה את הרבעון השלישי של 2008 עם הכנסות של 26.5 מיליון שקל, לעומת הכנסות של 38.6 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. ההפסד הנקי עליו דיווחה החברה ברבעון השלישי הסתכם ב-1.2 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של 784 אלף שקל ברבעון השלישי אשתקד.

מנכ"ל פילת מדיה הוא אבי אנגל. החברה מאוגדת באנגליה מאז שנת 2000, ומעסיקה 207 עובדים, רובם בישראל, אך חלקם בבריטניה ולחברה יש שלוחות גם באוסטרליה ארצות הברית והולנד. בשנת 2002 החלה פילת להיסחר גם ב-AIM בלונדון, וגם בתל אביב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות