אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כ-50 עובדים יפוטרו בשל מיזוג מיטב וגאון צילום: אוראל כהן

כ-50 עובדים יפוטרו בשל מיזוג מיטב וגאון

כ-270 עובדים מועסקים בשני בתי ההשקעות, מהם כשני שלישים במיטב. בית ההשקעות הממוזג ינהל נכסים בהיקף של 14 מיליארד שקל

19.03.2009, 13:31 | הדר רז

העובדים הם הראשונים לשלם את מחיר המיזוג של בתי ההשקעות מיטב וגאון שוקי הון. בשבוע שעבר נחתם הסכם המיזוג, ומתברר שבין 50 ל־70 עובדים יפוטרו בגינו. כיום מועסקים בשני בתי ההשקעות כ־270 עובדים, מהם כשני שלישים במיטב. טרם התקבלה החלטה סופית מי מהם ילך הביתה.

חלק מעובדי גאון עוברים בימים אלו ראיונות עבודה במיטב, ואיציק שנידובסקי, משנה למנכ"ל מיטב ומי שיכהן כמנכ"ל משותף בבית ההשקעות הממוזג, אישר אתמול בכנס השנתי של מיטב כי צפויים צעדי התייעלות.

מיטב יחזיק ב־70% מבית ההשקעות הממוזג וגאון ב־30%. בראשו יעמדו שנידובסקי וגדי גרינשטיין (כיום מנכ"ל גאון בית השקעות). צבי סטפק ימשיך לכהן יו"ר פעיל ואבנר סטפק יכהן כסגנו. שי פרמינגר, מנכ"ל קבוצת גאון ויו"ר גאון שוקי הון, ישמש כסגן יו"ר ללא שכר בגוף הממוזג.

בכנס אתמול אישר אבנר סטפק כי במסגרת הסכם המיזוג תרכוש משפחתו חלק מאחזקותיו של שותפה במיטב, שלמה סימנובסקי. ההסכם גם מחייב את גאון השקעות להחזיק ב־100% מהמניות של בית ההשקעות גאון שוקי הון, ולכן היא תרכוש את מניותיו של יצחק חלמיש ואת כל המניות שינבעו מהאופציות שניתנו לפרמינגר.

בית ההשקעות הממוזג שיפעל תחת המותג מיטב ינהל נכסים בהיקף של 14 מיליארד שקל. מיטב יביא את נכסיו בתחומי הגמל והפנסיה (2.8 מיליארד שקל), קרנות הנאמנות (1.7 מיליארד שקל) וניהול התיקים (3.3 מיליארד שקל). אלו יצורפו לנכסי גאון בתחומי הגמל (853 מיליון שקל), קרנות הנאמנות (1.6 מיליארד שקל), תעודות הסל והפיקדון (2.7 מיליארד שקל) וניהול התיקים (1.6 מיליארד שקל).

נוסף על פעילויות אלה ימשיך מיטב להחזיק במכללת מיטב ללימודי שוק ההון, ולעסוק בתחומי ניהול הסיכונים וניהול תוכניות אופציות לעובדים. גאון, מצדו, יעביר לבית ההשקעות החדש את פעילות חבר הבורסה.

גם מכירת נכסי פריזמה שעליה הוסכם לאחרונה עתידה לגרום לפיטוריהם של כ־140 מתוך 240 עובדי בית ההשקעות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות