אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביקורת בבנקים בארה"ב על כוונת הקונגרס להטיל מיסוי על בונוסים צילום: בלומברג

ביקורת בבנקים בארה"ב על כוונת הקונגרס להטיל מיסוי על בונוסים

סיטיגרופ, בנק אוף אמריקה וג'יי. פי מורגן, שקיבלו יותר מ-100 מיליארד דולר סיוע מהממשל, כינו את המס על בונוסים לעובדים "לא הוגן", וטענו שיפגע בשיקום המערכת הפיננסית

21.03.2009, 10:36 | סוכניות הידיעות
סיטיגרופ, בנק אוף אמריקה וג'יי.פי מורגן צ'ייס, שקיבלו יותר מ-100 מיליארד דולר של סיוע מהממשל האמריקאי, מתחו ביקורת על ההצעות בקונגרס להטיל מס על בונוסים בוול סטריט.

מנכ"ל בנק אוף אמריקה, קנת' לואיס, כינה את המס "לא הוגן" במזכר ששלח לעובדים בסוף השבוע, בעוד ויקראם פנדיט, מנכ"ל סיטי, אמר כי הבנק שלו "עובד בכל דרך ראויה עם הממשל". מנכ"ל ג'יי. פי מורגן, ג'יימי דימון, קיים שיחת ועידה עם 200 בכירים ואמר כי החברה מודאגת מהנושא ומקיימת שיחות עם מחוקקים.

החברה מודאגת ומקיימת שיחות עם מחוקקים. מנכ"ל ג החברה מודאגת ומקיימת שיחות עם מחוקקים. מנכ"ל ג'יי פי מורגן, ג'יימי דימון | צילום: בלומברג החברה מודאגת ומקיימת שיחות עם מחוקקים. מנכ"ל ג

"אנשים חוששים שזה יתפשט יותר מדי, הרעיון הזה שלאף אחד בוול סטריט או בענף הבנקאות לא מגיע שום כסף", אומר סימוס מקמהון, יועץ בחברת Booz & Co. בניו יורק, העובדת עם חברות פיננסיות.

הבנקים, שחוששים כי ההצעות יפריעו לעובדים להתמקד בעבודה, מנסים להרגיע את העובדים ולהשאירם ממקודים בלקוחות. לואיס אמר כי המסים יכולים לגרום פגע "שלא בכוונה" ולעכב את שיקום המערכת הפיננסית. דימון עודד את עובדיו להתקשר לפוליטיקאים ולומר להם את דעתם.

"העבודה שכולנו עשינו כדי לנסות ולייצב את המערכת הפיננסית ולהזיז שוב את הכלכלה יכולה להתעכב באופן משמעותי אם נאבד את הכשרונות שלנו כיוון שהקונגרס יטיל מס מיוחד על עובדים בענף השירותים הפיננסים", כתב ויקראם פנדיט במזכר לעובדים. לדברי, סיטי פיטרה את העובדים שגרמו למצוקתה הפיננסית ופעלה במהירות כדי לחזק את עסקיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות