אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מרכז הסחר העולמי צריך סיוע ממשלתי צילום: בלומברג

מרכז הסחר העולמי צריך סיוע ממשלתי

הפרויקט, שאמור להיות סמל לשיקום אחרי אירועי 11 בספטמבר, עבר עיכובים ודחיות של שנים

22.03.2009, 08:22 | סוכנויות הידיעות

הבנייה מחדש של מרכז הסחר העולמי בניו יורק, שכבר התעכבה במשך שנים רבות, עומדת לפני בעיה חדשה. היזם לארי סילברסטיין ביקש מהממשלה סיוע פיננסי, כדי לסיים את הפרויקט. כך דיווח בסוף השבוע העיתון "וול סטריט ג'ורנל".

התוצאה תהיה שרשות הנמלים של ניו יורק וניו ג'רזי, הרשות הממשלתית שמחזיקה באתר, תיטול על עצמה יותר מהסיכון בפרויקט בזמן שבו היא מתמודדת עם מגבלות תקצביות במשימות התחבורה והתשתיות שלה.

רשות הנמלים, הנחושה למנוע עיכוב נוסף של הפרויקט, שוקלת לעזור לממן לפחות חלק משלושת המגדלים שתכנן סילברסטיין לבנות במקום. סילברסטיין מבקש עזרה במימון לפחות שניים מהם. הבנייה עשויה להתעכב, אם לא יקבל היזם את המימון.

הפרויקט, שאמור להיות סמל לשיקום לאחר מתקפת הטרור של 11 בספטמבר, סבל במשך שנים מעיכובים יקרים. התוכנית כוללת חמישה גורדי שחקים, מצבת זיכרון, מרכז תחבורה, קניון ואולם הופעות. הבנייה של רובם אמורה להסתיים בין 2011 ל־2013. האנדרטה במקום אמורה להיפתח ביום השנה העשירי למתקפה, אבל אפילו האנדרטה מתמודדת עם קשיים תקציבים ומבקשת סיוע פדרלי.

אם בניית המגדלים לא תתבצע במקום כמתוכנן, האתר כולו עלול לספוג עיכובים. מרכז התחבורה, בהשקעה של 3.2 מיליאר דולר, מסתמך על מגדלי המשרדים לאוורור ויציאות חירום.

סילברסטיין סירב להגיב לפניית "וול סטריט ג'ורנל", אך בעבר אמר שהוא מחויב לסיים את הבנייה בהקדם האפשרי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות