אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
HOT מתנגדת למסקנות ועדת מרדכי: המהלך מיותר והרסני צילום: אלי דסה

HOT מתנגדת למסקנות ועדת מרדכי: המהלך מיותר והרסני

במכתב ששלח מנכ"ל החברה, הרצל עוזר, לשר התקשורת, למנכ"ל המשרד ולשר האוצר כתב: "במהלך נסיונותיה למצוא קרש הצלה לטלוויזיה המסחרית, מטביעה הוועדה במו ניירותיה את הטלוויזיה הרב ערוצית"

22.03.2009, 11:31 | אמיר טייג

חברת הכבלים HOT זועמת על כוונת המדינה לכלול כל ערוץ שידורים חדש בחבילת הערוצים החינמית (DTT), כך עולה ממכתב ששלח ביום שלישי האחרון מנכ"ל החברה הרצל עוזר לשר התקשורת אריאל אטיאס, למנכ"ל המשרד מרדכי מרדכי ולשר האוצר רוני בר-און. ב-HOT מתנגדים להמלצות ועדת מרדכי וכותבים כי "במהלך ניסיונותיה למצוא קרש הצלה לטלוויזיה המסחרית, מטביעה הוועדה, במו ניירותיה, מקטע אחר של שוק השידורים: הטלוויזיה הרב ערוצית".

ב-HOT מסבירים כי קיבלו מהמדינה לפני שנה "התחייבות מפורשת לפיה לא יתירו כניסתם של ערוצים נוספים לחבילת ה-DTT , מעבר ל-5 הקיימים בחוק כיום. כיצד ניתן לנהל עסקים במדינה בה התחייבות שניתנה אך אשתקד אינה מקוימת? מילה זו מילה, אבל לא בממשלה?", שואלים רטורית ב-HOT. "ידוע לנו, כי הוועדה לא ביצעה עבודה סדורה לגבי מצבה ועתידה של הטלוויזיה הרב ערוצית בעקבות כניסת שחקנים נוספים ל-DTT. הוועדה עצמה מבינה כי מדובר במהלך הרסני, אולם אינה חושבת אפילו לקיים בדיקה מעמיקה של השלכות אותו מפגע רגולטורי שהיא מובילה. מהלך משולב זה ייזכר כמהלך הרגולטורי המיותר וההרסני ביותר בתולדות הרגולציה בישראל", כותב עוזר.

ב-HOT מציינים כי מסקנות ועדת מרדכי מגלמות סתירה פנימית שכן מצד אחד הן תומכות בהסגרת רגולציה ומתן חופש לכוחות השוק, אך באותה נשימה הן מטילות מגבלות חדשות על מקטע אחר של השוק. ב-HOT מתכוונים לכוונת המדינה לחייב את חברות הכבלים והלוויין החל מאוגוסט 2012 במתן חבילת ערוצים צרה, במחיר מפוקח. "כיצד סתירה כה מהותית יכולה להתקיים בדו"ח של ועדה אחת? מדוע לא לבטל בשלב את הגזרה המיותרת, ולחכות ולראות כיצד יתמודד שוק הטלוויזיה הרב ערוצית עם המציאות החדשה?", מציעים ב-HOT.

ב-HOT מסכמים את עמדתם וכותבים כי "אין אנו יכולים להמשיך לעמוד במטלותינו המורכבות, שאין להן אח ורע בעולם, תוך שבמקביל מתפתחת תעשייה של שחקנים נטולי חובות, החולפים להם מתחת למכ"ם הרגולטורי, תוך שינוי סדרי עולם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
ממש דמעות תנין!! אתם עד היום רק שודדים אותנו הצופים
אתם מדברים על הממשלה?? באיזו זכות ?? אתם עד היופם עשיתם מה שבא לכם מעלים מחירים מורידים ערוצים משנים חוזים ככל העולה על רוחכם אתם הם אלו שלימדו את הממשלה איך לשקר ולכבוד עלייכם אתם אלו שנתתם להם את הלגטימצינ לעשות לכם מה שבא להם אתם האשמים ואין לכם אפילו צדיק אחד בישראל שייצדיק אותכם אתם מעלים סרטים ותוכניות בשידורים חוזרים שוב ושוב עד שיוצאת לנו הנשמה תחשבו מה אתם עשיתם קודם כל ואחר כך תלינו על אחרים ודרך אגב על איזה ערוץ בדיוק מדובר??
אלעד , נהריה  |  22.03.09
1.
שכחו את המתנה הגדולה של הכבלים
אין גבול לחוצפה ולניסיונות, חברת הכבלים, למה שהמדינה בכלל תתן כזו הבטחה, שנוגדת כל בסיס של מינהל תקין. אין בעיה לבקש, אבל נא לדייק בעובדות . לצערנו הבעיה בישראל שחוק ההסדרים, ומשרד האוצר לא מבדלים בין טקטיקה לבין אסטרטגיה. חייבים להכניס עוד מתחרים. בתמורה הכבלים קיבלו פרסום המדינה נתנה מתנה אדירה מבחינת משאבים לחברות הכבלים. אין תחרות בגישה לבית מלבד HOT ו בזק, ואף אחת משתיהן כמעט ולא פיתחה תעשיות סובבות אותה. אז למה לתת עוד מתנות?
22.03.09