אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מופע מחול אירוטי בסכנת ביטול בשל מחאת חרדים

מופע מחול אירוטי בסכנת ביטול בשל מחאת חרדים

מופע של התיאטרון האירוטי ממוסקבה כבר בוטל בכרמיאל בשל ביקורת של הרב הספרדי של העיר ובמספר ערים נוספות שוקלים את ביטולו

22.03.2009, 14:42 | אולגה ויניאר

מופע המחול "השטח האסור", של התיאטרון האירוטי ממוסקבה בישראל, נקלע לקשיים וייאלץ לבטל הופעות בשל ביקורת של רבנים.

ל"כלכליסט" נודע כי שני אולמות דחו את קיום האירוע, למרות ההסכמות שהיו להם עם חברת ההפקות רסט-אינטרנשיונל ובעוד ארבע ערים הועלתה דרישה לבטל את המופע וקיומו נתון בסכנה. מחברת ההפקות נמסר כי קיבלו פניות של אנשים מודאגים אשר רכשו כרטיסים למופע מבעוד מועד וכעת שוקלים להחזירם מחשש כי האירוע לא יתקיים.

תחילת הפרשה ביום חמישי האחרון, אז אמור היה להתקיים מופע המחול בהיכל התרבות של כרמיאל. בשל ביקורת קשה שמתח הרב הספרדי הראשי של כרמיאל, אליהו מלכא, כנגד העלאה של מופע כה חושפני בכרמיאל, החליטו בעירייה לבטלו בטענה כי ישנה הנחיה ברורה של ראש העיר עדי אלדר שלא לקיים במקום מופעים בעירום מלא. בינתיים הושגה פשרה בעיר והמופע יעלה בגרסה "צנועה" יותר.

אך בעקבות האירוע הודיעה העיר עפולה כי לא תארח את המופע שהיה אמור להתקיים באולם בעיר. מהערים אשקלון, אשדוד ורחובות נמסר כי ישקלו מחדש את ההיתר שהעניקו לאמרגנים מחשש לעימותים עם הציבור החרדי וגם בפתח-תקוה העלו ספקות לגבי קיומו של המופע. בירושלים אגב, שם תוכננו שני מופעים, הודיעו מראש כי הם לא יתקיימו מחשש להתנגדותה של האוכלוסייה החרדית בעיר.

בתוך כך, אמש (שבת) נערך מופע בכורה של "השטח האסור" באולם יהלום ברמת גן מבלי שנרשמו כל אירועים חריגים. אמרגני האירוע מביעים דאגה לגבי המשך מסע ההופעות של להקת המחול בארץ אך מקווים כי יצליחו ליישב את ההדורים. הם מדגישים כי השקיעו משאבים רבים במסע פרסום בכלי תקשורת רבים ומכרו כמעט את כל הכרטיסים, כך שביטול הופעות לא בא בחשבון מבחינתם.

צוות משא ומתן צפוי להיפגש היום (א') עם חברי מועצה בעפולה בניסיון למצוא פשרה ולערוך את המופע בכל זאת. הם מגדישים כי אכן מדובר במופע אירוטי, אך הוא מיועד לקהל הצופים החילוני ואין ולא הייתה כל כוונה לפגוע ברגשות הציבור הדתי.

"בישראל נערכים אירועים חושפניים רבים ואף אחד לא מונע את קיומם", אמרה נציגת "רסט", תוך שהיא מזכירה כי אירוע בחירת מלכת היופי שנערך לאחרונה בחיפה ושודר בערוץ 10 לא היה שמרני במיוחד. לדבריה "מדובר במופע מחול אומנותי, כאשר משתתפיו הם בוגרי בתי ספר מובילים ברוסיה ולמרות הנופח האירוטי יש להתייחס אליו כאומנות לכל דבר. כל מחול משלב אלמנטים של חושניות ואין לפסול את המופע הזה בשל האירוטיות שלו".

אלכסנדרה ריקובה, מנהלת אומנותית וסולנית הלהקה נערכה מראש לאפשרות של התנגשות עם הדתיים בישראל אך אמרה בראיון ערב הגעתה לישראל, כי "במופע שלנו אין שום דבר פסול ואני מאמינה כי הכל יעבור חלק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות