אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בקשה לייצוגית בהיקף 820 מיליון שקל נגד חברות הגז: אינן מזכות בגין הגז שנותר בכל בלון צילום: אביגיל עוזי

בקשה לייצוגית בהיקף 820 מיליון שקל נגד חברות הגז: אינן מזכות בגין הגז שנותר בכל בלון

4 החברות הגדולות בישראל - פזגז, אמישראגז, סופרגז ודור גז - נתבעות להשיב מאות מיליונים בטענה להטעיית צרכנים, אשר משלמים מחיר מלא בעבור בלון גז אך אינם מזוכים על יתרת הגז שנשארת בו, כשזה מוחלף

22.03.2009, 19:45 | מארק שון

לבית משפט המחוזי בתל-אביב הוגשה היום (א') בקשה לאישור תובענה כייצוגית, בהיקף של 821 מיליון שקל, נגד ארבע חברות הגז הגדולות במשק: פזגז, אמישראגז, סופרגז ודור גז.

לטענת התובעים, הצרכנים הוטעו על-ידי חברות הגז במשך שנים ארוכות, כך שיתרת הגז הנותרת במיכלים, אשר שולמה בגינם מלוא התמורה, נלקחת על-ידי חברות הגז ונמכרת שוב לצרכנים - במחיר מלא.

התובעים מציינים, כי מדובר בהטעיה חמורה, שכן חברות הגז מזכות את סוכני הגז העצמאיים בגין יתרת הגז במיכלים, בעוד הצרכנים, הרוכשים גז ישירות מהחברות ואינם מצויים בתחום זה, אינם מזוכים בגין היתרה.

בתביעה נטען עוד, כי לאחר הסרת הפיקוח על מחירי הגז הפך שוק זה לפרוץ, בו החברות השולטות עושות כטוב בעיניהן ביחסם לצרכנים - הן בפערים העצומים בין המחירים והן בניצול חוסר הידיעה שלהם, בנוגע לכמות הגז הנותרת במיכלים.

התביעה הוגשה באמצעות משרד עורכי הדין יוסי פוקס ושות'.

החברות דור-גז וסופרגז בחרו שלא להגיב לתביעה. מהחברות אמישרגז ופזגז לא ניתן היה לקבל תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
גנבו לי את בלוני הגז ונאלצתי לשלם על 2 בלונים קטנים 720 ש"ח כולל פיקדון לאמישראגז
יש כנופיות של בלוני גז שגונבים בשכונות שלמות בלוני גז, אצלי בבניין כבר גנבו פעמיים ואז פתאום ביום שישי בבוקר אתה נתקע בלי גז לבישול ונאלץ להסכים למחיר המופקע של חברות הגז 720 ש"ח לאמישראגז בשביל 2 בלונים קטנים. גם בחברת פז גז גובים את אותו מחיר. התלוננתי במשטרה אבל אפילו לא באו לחקור או לקחת טביעות אצבעות. פשוט שערורייה. מדינת פשע מגעילה.
גניבה  |  23.03.09
לכל התגובות