אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי: עיריית ת"א תממן בניין מגורים למשפחות בשכונת שפירא צילום: עמית מגל

בלעדי: עיריית ת"א תממן בניין מגורים למשפחות בשכונת שפירא

העירייה, בשיתוף חברת חלמיש, תבנה שני בניינים בעלות של כ־8.4 מיליון שקל. מטרת הבנייה: להזרים דם חדש לשכונת שפירא

24.03.2009, 08:29 | דותן לוי

עיריית תל אביב, באמצעות חברת חלמיש שנמצאת בבעלות משותפת של העירייה ומשרד השיכון והבינוי, היא היזמית של שני פרויקטים למגורים ברחוב מאור הגולה שבשכונת שפירא בתל אביב - כך נודע ל"כלכליסט".

מדובר בשני בניינים בני שלוש קומות כל אחד, הכוללים 18 יחידות דיור בנות 3 חדרים בשטח מוצע של 70 מ"ר. עלות הבנייה של שני המבנים, לא כולל עלויות הקרקע, נאמדת ב־8.4 מיליון שקל.

הפרויקט הראשון, שעתיד לאכלס דיירים בעוד כחצי שנה, נבנה על קרקע פרטית בת חצי דונם שעליה התגוררו בעבר תשע משפחות בבית משותף, ששטח כל דירה בו היה 50 מ"ר. ב־1995, בעקבות חשש לקריסת הבית הוצא לו צו הריסה, ולאחר שנבדק מצבן הסוציו־אקונומי של המשפחות נמצא כי לא מגיע להן דיור ציבורי. עיריית תל אביב תממן 3.5 מיליון שקל מהבנייה - 1.6 מיליון שקל במזומן ו־1.7 מיליון שקל שיוענקו כזכויות בנייה לחברת חלמיש, שאותן היא תממש בבנייה במגרש סמוך. כמו כן, כל משפחה תשתתף בעלות הבנייה בסכום של 100 אלף שקל. שטח הבניין כולל השטחים המשותפים מגיע ל־800 מ"ר, כך שהשטח משקף עלות בנייה של 5,250 שקל למ"ר.

הפרויקט השני ייבנה על קרקע סמוכה שבבעלות עיריית תל אביב. מדובר בבניין זהה, שלגביו עתידה להתקבל בקרוב החלטה של עיריית תל אביב אם למכור את הדירות או להשכירן. לדברי גיל סער, מנכ"ל חברת חלמיש, בניית שני הבניינים נועדה לסייע לאוכלוסיות חלשות ולצעירים שמתקשים לרכוש דירות, וכן להזרים דם חדש לשכונה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות