אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלדין מסיימת את חייה כחברה ציבורית: הושלמה מכירתה לקרן וקטור תמורת 160 מיליון דולר צילום: אוראל כהן

אלדין מסיימת את חייה כחברה ציבורית: הושלמה מכירתה לקרן וקטור תמורת 160 מיליון דולר

בעקבות הרכישה, תהפוך חברת אבטחת המידע לפרטית ומניותיה ימחקו ממסחר. לאחר השלמת העסקה, מנכ"ל החברה ינקי מרגלית יעזוב את החברה עם 21 מיליון דולר.

24.03.2009, 13:51 | תומר קורנפלד

15.5 שנים לאחר הנפקתה, מסיימת היום חברת אלדין את חייה כחברה ציבורית. היום מודיעה חברת אבטחת המידע כי הושלמה בהצלחה העסקה למכירתה לקרן וקטור תמורת 160 מיליון דולר. לאחר הרכישה, תהפוך אלדין לפרטית ומניותיה ימחקו ממסחר בבורסה בתל אביב ובנאסד"ק. במסגרת העסקה יקבלו בעלי המניות של אלדין 11.5 דולר עבור כל מניה שברשותם, מחיר הגבוה ב-5% ממחיר הנעילה של אלדין אמש בוול סטריט.

בעקבות השלמת הרכישה, צפוי מנכ"ל ויו"ר החברה ינקי מרגלית לפרוש מהחברה עם 21 מיליון דולר בגין חלקו (13%) בחברה שייסד לפני 25 שנים. במסגרת העסקה וקטור הצליחה להשאיר מספר חברי הנהלה של אלדין ובראשם סמנכ"ל הכספים של החברה אבירם שמר.

בעקבות השלמת העסקה, אלדין לא תפרסם את תוצאותיה הכספיות לשנת 2008 ולרבעון הרביעי של השנה.

הרבה חששות עברו בקרב המשקיעים בחודשים האחרונים, שמא עסקת הרכישה לא תושלם במועד שנקבע (סוף מרץ), אולם בסופו של התהליך מתברר שהחששות היו לשווא. לאחר המכירה, בכוונתה של וקטור למזג את פעילותה של אלדין יחד עם מתחרתה של אלדין, חברת SafeNet שנרכשה על ידם בשנת 2007 תמורת 634 מיליון דולר.

"אנו מאוד שמחים שהעסקה נסגרה וכעת אפשר להתחיל את תהליך האינטגרציה עם SafeNet", כך אמר אבירם שמר, סמנכ"ל הכספים של אלדין. "אני רוצה להודות במיוחד למייסד החברה ינקי מרגלית על תרומתו לחברה. הצלחתה של אלדין היא בהחלט הודות לחזון שלו", הוסיף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
ינקי - אני מצדיע לך
אחרי 10 שנות ניסיון בחברות שונות הגעתי לאלדין , ואני מוכרח להודות שזו החברה הכי טובה שעבדתי בה. חברה שהעובד במקום הראשון , חברה אנושית וזה מה שמבדיל אותה משאר החברות. ינקי , אין ספק שבנית חברה לתפארת ויש לך במה להתגעות. לחברה הבאה שתקים , אין ספק שאני יהיה בין הראשונים שישלח קורות חיים.
עובד אלדין , פתח תקווה  |  24.03.09
2.
ינקי - לך בעקבות חבריך
בוגרי ההצלחות הגדולות של שנות ה90 שיצאו מדושנים ומרופדים אבל ממשיכים ליזום והפעם בענק: שי אגסי עם מיזם המכונית החשמלית ודב מורן עם המודו. זה הזמן לקחת את המוניטין שלך ואת 21 מליון הדולר (ושאר הרכוש שוודאי צברת) ולהקים מיזם חדשני. תמיד נחשבת ליזם אידיאליסט, כזה שלא מכר את נשמתו לקרנות ואפילו באקזיט הנוכחי נאבקת יפה להשאיר את השליטה בידיך. סומכים עליך ומצפים לראותך בסיבוב הבא!
סתם אחד  |  24.03.09
לכל התגובות