אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טלנסקי הודיע: אני שב להעיד נגד אולמרט צילום: אלכס קולומויסקי

טלנסקי הודיע: אני שב להעיד נגד אולמרט

העד המרכזי בפרשת מעטפות הכסף הודיע כי בכוונתו לשוב לישראל על רקע התנאים שהובטחו לו על ידי הפרקליטות כי דבריו לא ישמשו נגדו ישירות בהליכים פליליים

24.03.2009, 16:15 | איתי הר אור

בשורה רעה לאולמרט: פרקליטיו של משה (מוריס) טלנסקי, עוה"ד יהושע רזניק וז'ק חן, הודיעו היום (ג') לפרקליט המדינה משה לדור וליועץ המשפטי לממשלה מני מזוז כי בכוונת טלנסקי לשוב לישראל לצורך המשך עדותו בפרשת מעטפות הכסף שבה מואשם ראש הממשלה אהוד אולמרט.

פרקליטיו של טלנסקי צירפו להודעתם את מכתבו של עורך הדין האמריקני, בראדלי סימון, המטפל בענייניו של טלנסקי בארה"ב.

הודעתו של טלנסקי על שובו לישראל, באה לאחר התכתשות ארוכה בינו לבין הפרקליטות, על רקע התנאים להמשך עדותו בישראל. סנגוריו של טלנסקי הודיעו לפרקליטות כי הם מקבלים את התנאים שהבטיחה להם הפרקליטות לגבי הדברים שישמיע טלנסקי בעדותו, לרבות ההבטחה כי דבריו לא ישמשו נגדו ישירות בהליכים פליליים שעשויים להיפתח נגדו.

החולייה האחרונה בהתכתשות הייתה באמצע החודש, אז הודיעה הפרקליטות לבאי כוחו של טלנסקי כי התנאים שהציב לפרקליטות להמשך עדותו בישראל - אינם מקובלים. בכך השיבה הפרקליטות בשלילה לדרישותיו השונות של טלנסקי, שביקש להבטיח כי עדותו נגד ראש הממשלה אהוד אולמרט בפרשת "מעטפות הכסף", לא תשמש נגדו.

קודם לכן, באמצע פברואר, הודיעה הפרקליטות לטלנסקי כי היא אינה מתכוונת להיענות לבקשתו לשמיעת עדותו בישראל בדלתיים סגורות ותחת איסור פרסום. עם זאת ציינו אז בפרקליטות כי הצהרתו של פרקליט המדינה, לפיה הפרקליטות לא תשתמש בעדותו של מר טלנסקי כנגדו, בעינה עומדת.

בחודש אפריל 2008 הורה היועץ המשפטי על פתיחה בחקירה פלילית נגד ראש הממשלה בפרשה, בעקבות חשד לקבלת כספים שלא כדין על-ידי ראש הממשלה במהלך כהונותיו הציבוריות, כראש עיריית ירושלים וכשר בממשלות ישראל, ובתחילת מרץ הודיע כי בכוונתו להגיש נגד אולמרט כתב אישום בפרשה, שבה מעורבת גם ראש לשכתו של אולמרט, שולה זקן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות