אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יצאה זכאית: בקשה למחיקת ייצוגית נגד הנהלת בתי המשפט צילום: shutterstock

יצאה זכאית: בקשה למחיקת ייצוגית נגד הנהלת בתי המשפט

הנהלת בתי המשפט נהגה לגבות מהחזרי אגרה לחברות מס בשיעור גבוה מדי. הטעות תוקנה סמוך להגשת התביעה, והצדדים הסכימו על מחיקתה

24.03.2009, 17:41 | מארק שון

בקשה בהסכמה למחיקת התביעה הייצוגית נגד הנהלת בתי המשפט בעניין החזרי אגרה לחברות הוגשה היום (ג') לבית המשפט לעניינים מינהליים בתל-אביב.

התביעה הייצוגית הוגשה בדצמבר האחרון, ובמסגרתה נטען כי במהלך השנים האחרונות ניכתה הנהלת בתי המשפט במקרים של החזרי אגרה לחברות מס הכנסה במקור בשיעור של 45%, בעוד ששיעור מס החברות ירד בהדרגה החל משנת 2003, עד ל-27% בשנת 2008. התובעים טענו, כי מדובר היה בטעות שנבעה מיישום של תקנות ישנות שפקעו בסוף שנת 2002.

כעת מתברר כי הנהלת בתי המשפט היתה מודעת לטעות וכי היא תיקנה אותה בסמוך לפני הגשת התביעה. בבקשה שהוגשה היום לבית המשפט נכתב, כי הנהלת בתי המשפט ערכה בירור בעניין וכי היא חדלה מניכוי המס בשיעור העודף מיוזמתה, כבר מה-1 באוקטובר שנה שעברה. בעקבות המידע, הודיעו הצדדים על הסכמתם למחיקת התביעה הייצוגית, ללא צו להוצאות.

חוק תובענות ייצוגית מקנה הגנה לרשות מינהלית במקרה שהיא מודיעה כי היא חדלה מלגבות מס שלא כדין, וקובע כי בית המשפט לא יאשר תביעה ייצוגית במקרה כזה. המחיקה עדיין תאפשר לחברות לפנות ישירות לרשות המסים בבקשה לקבל החזרים בגין שיעור המס העודף שנגבה מהן.

התביעה הייצוגית הוגשה באמצעות עוה"ד דורון רדעי וניצן גדות ממשרד רדעי-גדות, ועו"ד זיו שרון וניר הורנשטיין ממשרד אלתר. הנהלת בתי המשפט יוצגה ע"י עו"ד עדי ניר-בנימיני.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות