אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שירותי בריאות כללית מתכננת לפטר 1,000 עובדים צילום: גלעד קוולרצ'יק

שירותי בריאות כללית מתכננת לפטר 1,000 עובדים

לדברי ההנהלה, פיטורי 3% מכוח האדם הם בשל גרעון שנגרם מהעלאת שכר הרופאים. יו"ר ארגון העובדים: לא נממן הטבות לסקטורים אחרים

24.03.2009, 18:09 | מיקי פלד
שירותי בריאות כללית מתכננת לפטר 1,000 עובדים, כ-3% מסך מצבת כוח האדם שלה. מנכ"ל הכללית, אלי דפס, שלח הבוקר (ג') מכתב למנהלי הגופים השונים של הקופה, עם הוראה להעביר לו רשימות של מועמדים לפיטורים. לדברי הנהלת הכללית, הפיטורים המתוכננים הם אילוץ עקב גרעון צפוי של 775 מיליון שקל ב-2009, רובו כתוצאה מעלות של 400 מיליון שקל עקב פסק בוררות הרופאים שהעלה את שכרם ב-24%.

פרוספר בן חמו, יו"ר ארגון העובדים של הקופה אמר ל"כלכליסט" כי הוא מתכוון לכנס את מזכירות העובדים באופן מיידי, על מנת לקבל החלטה על הצעדים הארגוניים שיבצע. בן חמו אמר עוד כי העובדים לא ישלמו את המחיר על מנת לממן את ההטבות שמקבלים סקטורים אחרים.

לפני כשבוע הכריז ועד עובדי שירותי בריאות כללית על סכסוך עבודה בקרב עובדי המינהל. העובדים מוחים על כך, שהמשא-ומתן בנוגע לתוספות השכר, בשיעור של כ-15%, תקוע. המשא-ומתן בין הוועד להנהלת הקופה החל לפני כשנה ואף נכלל כסעיף בהסכם הקיבוצי במשק באפריל 2008, לפיו עובדי הדירוג האחיד בכללית אינם מחוייבים ל"שקט תעשייתי" עד סוף 2009.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות