אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בקשה לייצוגית בסך 250 מיליון שקל בשל זיהום חופים בתל אביב והרצליה צילום: צביקה טישלר

בקשה לייצוגית בסך 250 מיליון שקל בשל זיהום חופים בתל אביב והרצליה

קבוצת גולשי גלים הגישה את הבקשה לתביעה כנגד עיריית אור יהודה, איגוד ערים דן לתברואה והמשרד להגנת הסביבה, בשל פיצוץ צינור ביוב שהביא לזרימת שפכים לים

25.03.2009, 14:58 | הדר קנה
בקשה לתביעה ייצוגית בסך 250 מיליון שקל הוגשה נגד עיריית אור יהודה, איגוד ערים דן לתברואה והמשרד להגנת הסביבה בגין פיצוץ צינור ביוב שגורם לזרימת מי שפכים המרעילים את הסביבה.

מגישי הבקשה הם מספר גולשי גלים, בהם עומרי חצור, סגן אלוף עולם בגלישת רוח. לטענתם בפברואר 2008 התפוצץ צינור ביוב במערכת העירונית של אור יהודה המוביל את השפכים של אור יהודה, יהוד, סביון, קרית אונו ועוד. בעקבות הפיצוץ החלו לזרום שפכים לכיוון נחל איילון, נחל הירקון ומשם לחופי תל אביב והרצליה.

לטענת התובעים, העירייה ניסתה לבנות סכרים שימנעו את מעבר השפכים לירקון ולים, במקום לתקן את צינור הביוב. זאת למרות שהייתה לה ידיעה ברורה כי הסכרים לא יחזיקו מעמד מול זרם השפכים והגשמים. בבקשה מצוין כי אכן הסכרים נפרצו 3 פעמים, זיהמו את מי הים וגרמו למניעת הרחצה ממתרחצים וגולשים. לטענת הגולשים כבר כמעט חודשיים עברו ואף אחד לא מוכן לקחת אחריות ולתקן את צינור הביוב, ולכן החופים אסורים לרחצה. לטענתם רשלנותם של העירייה ואיגוד הערים והיעדר טיפול ראוי גורמים למפגע ציבורי וסכנה לבריאות הציבור.

מגישי הבקשה טענו כי הנפגעים מעניין זה הם תושבי תל אביב והרצליה, הרוחצים וגולשים בחופים, והם דורשים לפצות כל אחד מהנפגעים בסכום של 5,000 שקל ללא הוכחת נזק. לדבריהם כרגע קבוצת האנשים שנפגעה מהמחדל אינה ידועה, אבל מדובר במאות אלפי אנשים. לטענתם התמודדות של אדם אחד מול גופים אלו אינה אפשרית ולכן הם מבקשים לאשר את התביעה כייצוגית. בבקשה נכתב כי: "אישור הבקשה עשוי לגרום לשינוי תפיסה בכל תחומי איכות הסביבה, ולהביא לשיפור דרמטי ברמת החיים בישראל".

הבקשה הוגשה באמצעות עו"ד אדטו אלדר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
סוף סוף- נעשה לזה סוף
די, לשחיתות ולגועל די לבירוקרטיה וההתנערות מהאחריות סוף סוף ניכנס בהם ככה שבעתיד יחשבו פעמים אם לשלשל על הגולשים בעולם מתוקן האחראים למחדש צריכים לשבת בכלא שנים אבל בארצינו הקטנטונת לא מבינים את המשמעות של הזרמת כמויות כאלה של שפכים לים אני מתבייש להיות ישראלי אני מתבייש להיות תל אביבי אם זה מה שהעיר מייצגת עו"ד אלדר אדטו יישר כח כולנו מאחורייך
גולש מכור , ת"א  |  26.03.09
4.
הגיע הזמן לעשות שינוי !!!!
ראשית בהצלחה לעו"ד אלדר אדטו, או יותר נכון להגיד תודה. הגיע הזמן שמישהו ינער את המערכת , המלחמה הזאת היא עבור כולנו. אם לא נעצור את זה עכשיו , ילדינו לא יזכו להנות מחוף ים כחול ונקי. ולשאר ראשי הערים , גופי הממשלה והשלטון הרלבטים , תתחילו להפנים שנושא איכות הסביבה ושמירת החופים חייב לעלות לסדר עדיפות עליון שלכם ועדיף שעה אחת קודם ולפני שיהיה מאוחר( למרות שכבר עכשיו זה קצת מאוחר) שלומי
שלומי ב , ראשל"צ  |  26.03.09
3.
כל הכבוד !!!
סוף סוף יש אדם אשר פועל כנגד חוסר האפכתיות של הרשויות כולל המשרד לאיכות הסביבה, על הזיהום והנזק הנעשה בידיעתנו לסביבת המגורים שלנו לים. כל הכבוד על היוזמה!! מורידה בפניך את הכובע!! הלוואי ונושא זה יוביל לשינויים הנדרשים בחוק בכדי להגן על הים ועל הסביבה.
אחת שאכפת לה מהים שלנו !! , מרכז  |  26.03.09
לכל התגובות