אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרסום ראשון: דיסקונט דוחה ב-3 שבועות את הליך הבוררות עם מינטקביץ צילום: פז בר

פרסום ראשון: דיסקונט דוחה ב-3 שבועות את הליך הבוררות עם מינטקביץ

לאחר טענות המדינה נגד הליך הבוררות בין הבנק ליו"ר לשעבר, אריה מינטקביץ, מגיב הבנק בביטול על טענות האוצר

26.03.2009, 11:35 | גיל קליאן

"לדעת הבנק, לא נדרשת הסכמת בעלי מניות והמדינה בכלל זה להליך האמור. ההליך שננקט הינו הליך ראוי, הולם את הנסיבות ואת טובת הבנק ובדין יסודו. יחד עם זאת, בכוונת הבנק לפנות לפרופ' יעקב נאמן, בהסכמת היו"ר לשעבר ובא כוחו, ולבקש דחייה של כשלושה שבועות על מנת לברר את הנושא עם בעלי השליטה והמדינה. אם פרופ' נאמן לא יוכל לכהן כפוסק מומחה בעניין בשל מינויו הצפוי לשר בממשלה שתוקם, אזי יועבר הנושא לפוסק מומחה חלופי שזהותו סוכמה בין הבנק לבין היו"ר לשעבר ובא כוחו". כך מודיע היום בנק דיסקונט בתגובה ראשונה לטענות המדינה נגד הליך הבוררות בין בנק דיקסקונט ליו"ר לשעבר, אריה מינטביץ.

מינטקביץ, באמצעות עו"ד רם כספי, דורש מדיסקונט תשלום של 10 מיליון שקל כמענק פרישה ו־7 מיליון שקל נוספים כהפרשי שכר מהשנים שבהם כיהן כיו"ר הבנק. מענק הפרישה המיוחד לא שולם למינטקביץ בשל התנגדות האוצר.הסכסוך בין הצדדים הועבר לבוררות, של פרופ' יעקב נאמן.

המדינה, המחזיקה ב־25% ממניות הבנק, והחשב הכללי הקודם ירון זליכה סברו כי אין סיבה לשלם למינטקביץ מענק פרישה שמן כל כך. זאת אף שבעלי השליטה הנוספים בבנק, קבוצת ברונפמן שראן, סברו כי יש לשלם לו את הסכום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות