אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המועמדים לתפקיד מנכ"ל שטראוס: גיורא בר דעה, גדי לסין ואבי בן אסיאג צילום: סיון פרג'

המועמדים לתפקיד מנכ"ל שטראוס: גיורא בר דעה, גדי לסין ואבי בן אסיאג

שטראוס מתכננת למנות מנכ"ל מתוך הקבוצה, לאחר הודעת ארז ויגודמן על פרישתו מהתפקיד. המועמדים: מנהל הפעילות בצפון אמריקה, מנכ"ל שטראוס ישראל והמשנה למנכ"ל שטראוס גרופ

26.03.2009, 15:01 | גלי ברגר
שטראוס מתכננת ככל הנראה למנות מנכ"ל מתוך הקבוצה, לאחר הודעתו של ארז ויגודמן כי בכוונתו לפרוש מהתפקיד. שלושת המועמדים הם גיורא בר דעה, שהיה בעבר מנכ"ל שטראוס ישראל ומנהל עכשיו את הפעילות בצפון אמריקה, גדי לסין מנכ"ל שטראוס ישראל, ואבי בן אסיאג משנה למנכ"ל שטראוס גרופ.

ארז ויגודמן. קיבל הצעה לתפקיד בכיר במוסד פיננסי, צילום: אוראל כהן ארז ויגודמן. קיבל הצעה לתפקיד בכיר במוסד פיננסי | צילום: אוראל כהן ארז ויגודמן. קיבל הצעה לתפקיד בכיר במוסד פיננסי, צילום: אוראל כהן
כפי שפורסם היום בכלכליסט ארז ויגדומן, מנכ"ל שטראוס בשמונה השנים האחרונות, הודיע היום על פרישה מהתפקיד. ויגודמן פרש ככל הנראה לטובת ניהול מוסד פיננסי, ויחפש תפקיד בעל אוריינטציה גלובלית לאחר שתחת ניהולו הפכה שטראוס לחברה שהפעילות הבינלאומית שלה מהווה 47% מכלל הפעילות.

לדברי מקורבים לקבוצה, החלטת הפרישה של ויגודמן אינה קשורה להצעה זו או אחרת, אלא לתחושת מיצוי מתפקידו בשטראוס. בקבוצה כבר החלו בתהליך של הכשרת מחליף, והפרסום הבוקר ככל הנראה ייאלץ את החברה למנות מחליף מהר מן המתוכנן. הכוונה היא שהמנכ"ל הנבחר ימשיך לפעול לצדו של ויגדומן לתקופת חפיפה.

שטראוס, שהצמיחה מנהלים מובילים רבים במשק ובהם עמיקם כהן, מנכ"ל פרטנר לשעבר, דוד אבנר, מנכ"ל פרטנר כיום, מאמינה שאת העתודה הניהולית היא צריכה לגדל בתוך החברה. גדי לסין סומן לתפקיד מנכ"ל שטראוס ישראל שנתיים לפני שמונה אליו, ואף נסע לתקופה בארצות הברית להכיר דפוסי עבודה בינלאומיים. המועמד הצעיר שבשלושת המועמדים, החל באחרונה לכהן גם כיו"ר איגוד תעשיות המזון בהתאחדות התעשיינים.

גיורא בר דעה הוביל את המיזוג בין שטראוס לחברת עלית כמנכ"ל שטראוס ישראל, יחד עם ויגודמן והיו"ר עופרה שטראוס. לפני המיזוג הוא היה מנהל בחטיבת המכירות של עלית. עם פרישתו מתפקיד מנכ"ל שטראוס ישראל הוא לקח שהות של כמה שבועות להחליט אם להמשיך בקבוצה ולנהל את הפעילות בצפון אמריקה שכוללת את SABRA ואת מקס ברנר, או לעזוב את החברה. ניתן להניח שהחלטתו להישאר בחברה היתה קשורה גם להבנה שויגודמן לא יישאר לנצח בתפקידו.

אבי בן אסיאג הוא דמות פחות מוכרת בשטראוס, אך הוא מאוד דומיננטי בחברה. במחצית השנייה של 2007 הוא מונה במסגרת השינוי הארגוני בחברה למשנה למנכ"ל שטראוס ולמנהל התפעול הראשי של החברה.  
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות