אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברק אובמה ייפגש היום עם ראשי הבנקים הגדולים צילום: בלומברג

ברק אובמה ייפגש היום עם ראשי הבנקים הגדולים

הצדדים ידונו בפרטי התוכנית של הממשל לייצוב המערכת הפיננסית ובסוגיית הבונוסים אשר מסעירה זה מספר שבועות את המדינה

27.03.2009, 10:14 | סוכנויות הידיעות

נשיא ארה"ב ברק אובמה ייפגש היום (ו') עם ראשי הבנקים הגדולים במדינה וידון איתם בפרטי התוכנית שלו לייצוב המערכת הפיננסית וגם בסוגיית הבונוסים אשר מסעירה זה מספר שבועות את ארה"ב. בפגישה ישתתפו מנכ"ל סיטיגרופ, ויקראם פנדיט, עמיתו מג'יי פי מורגן צ'ייס, ג'יימי דימון, לויד בלנקפיין מגולדמן זאקס ועוד ראשי 12 בנקים מובילים.

היועץ הכלכלי הבכיר של ברק אובמה, לאורנס סאמרס, ציין כי המפגש יקשר טוב יותר בין הדרג המדיני לדרג הבנקאי, מהלך חשוב במיוחד בתקופת המשבר. "זוהי מחויבות גדולה לעשות כל שביכולתנו על מנת לשמור על יציבות ולהביא לשגשוג כלכלי בו למערכת פיננסית תפקיד מפתח", אמר סאמרס. הוא גם סיפר כי בפגישה יתמקד הנשיא בסוגיית האשראי לעסקים ולצרכנים ויבקש מהבנקים להתיר את המחנק על מנת לסייע לו להמריץ את הכלכלה.

ויקראם פנדיט, מנכ"ל סיטי. ייפגש עם אובמה, צילום: בלומברג ויקראם פנדיט, מנכ"ל סיטי. ייפגש עם אובמה | צילום: בלומברג ויקראם פנדיט, מנכ"ל סיטי. ייפגש עם אובמה, צילום: בלומברג

פגישה זו נערכת ימים ספורים לאחר השקת תוכנית האוצר לרכישת נכסים רעילים והפרדתם מהמאזנים של הבנקים. יישום תוכנית זו צפוי גם לעמוד היום לדיון. כמו כן ידונו הצדדים בדרכים שיהפכו את התוכנית לאטרקטיבית בעיני משקיעים פרטיים, ביניהם היא נידונה לכישלון.

פגישת פיוס

"הנשיא אובמה יחזור שוב על אמונתו שהחזרת הכלכלה למסלול הנכון תדרוש מכל אחד מאיתנו להביט אל מעבר לאינטרס האישי שלו לטווח הקצר ולראות את התמונה הרחבה יותר של המחויבויות שיש לנו אחד כלפי השני, במטרה לעזור לאמריקה להצליח", אמר פקיד בבית הלבן לאחר שראשי הבנקים קיבלו הזמנה להגיע לפגישה עם הנשיא.

בארה"ב מעריכים כי יהיה בה גם אלמנט של פיוס בין הממשל למערכת הפיננסית אשר מתייחסת בחשדנות רבה לדרג המדיני אשר לאחרונה הכריז עליה סוג של מלחמה על רקע החלטות של כמה מהמוסדות לחלק בונוסים לבכירים. כך למשל, גולדמן זאקס מתכונן להחזיר את ההלוואה בסך 10 מיליארד דולר שקיבל במסגרת תוכנית ה-TARP ברגע שהרגולאטורים יאפשרו לו לעשות זאת, כדי שיוכל להשתחרר מהגבלות על חלוקת בונוסים ודיבידנדים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות