אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עלות שכרו של מנכ"ל פסגות תעודות סל - 1.1 מיליון שקל צילום: עמית שעל

עלות שכרו של מנכ"ל פסגות תעודות סל - 1.1 מיליון שקל

הדו"ח השנתי של חברת תעודות הסל של פסגות חושף את עלות שכרו של טל ורדי ואת תוכנית האופציות לעובדים של בית ההשקעות פסגות

29.03.2009, 12:44 | הדר רז

פעמים מעטות נתוני דו"חות של בתי ההשקעות הפרטיים נחשפים, ועוד נדיר מכך אם מדובר בנתוני שכר של העובדים. דו"חות פסגות תעודות סל סיפקו הצצה לעלות שכרו של טל ורדי, מנכ"ל פסגות תעודות סל, ולתנאי העסקתו. על אף שכל חברות תעודות הסל מחויבות לפרסם הדו"חות השנתיים של החברה, בדרך כלל הדו"חות אינם כוללים נתונים אודות השכר שכן זה משולם ברוב המקרים על ידי החברה-האם.

במקרה של ורדי, מצוין כי עלות שכרו בשנת 2008 הסתכמה בכ-1.1 מיליון שקל, מתוכם, שכר של 754 אלף שקל, מענק של 300 אלף שקל ו-80 אלף שקל שנרשמו כהוצאה בגלל אופציות שהוקצו לו. גם שכרו של חשב החברה יואב כץ צוין בדיווח. עלות שכרו של כץ ב-2008 הסתכמה בכ-447 אלף שקל. עלות שכרה של רונית עמית, סמנכ"לית בחברה הסתכמה בכ-741 אלף שקל.

ורדי זכאי למשכורת חודשית של 40 אלף שקל, ביטוח מנהלים, קרן השתלמות, רכב והוצאות תקשורת. בנוסף, ורדי מקבל מענק שנתי השווה לשיעור של 8.5% מהרווח המאוחד הכולל לפני מס של החברות שכלולות בפסגות תעודות סל על פי הדו"חות הכספיים של החברות ובניכוי סכום שנתי (לפני מס) בגובה 5% (בתוספת הצמדה למדד המחירים לצרכן) מההון העצמי של החברות הקשורות לתחילת כל שנה.

לפי הסכם העסקתו, השכר החודשי והמענק לא יעלו על סך של 120 אלף שקל לחודש, אך החל משנת 2006 בכל שנה מתווספים שלושת אלפים שקל לסכום, כך שכיום השכר והמענק המקסימליים יכולים להגיע לכ-130 אלף שקל בחודש. הסכם העסקה ניתן לסיום בהודעה מראש של 90 יום.

הדיווח חושף גם כי במאי 2007 בית ההשקעות פסגות אישר תוכנית לקצאה פרטית של כתבי אופציה למימוש במניות פסגות לעובדים ודירקטורים. כתבי האופציה יהיו ניתנים למימוש במקרה של הנפקה או מכירת פסגות או נכסי בית ההשקעות. כתבי אופציה של ימומשו יפקעו לאחר שש שנים מיום הענקתם. השווי הכלכלי של האופציות שניתנו לורדי לפי מודל בלק אנד שולס נאמד ב-194 אלף שקל.

ורדי, בן 48, מכהן כמנכ"ל פסגות תעודות סל החל מדצמבר 2004. קודם לכן היה חבר הנהלה בסיטי בנק ישראל, וממונה על ניהול המאזן ופעילות חדר העסקאות בישראל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות