אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
24 מגרשים נמכרו ביישוב לבון שמשווק על ידי ורטהיימר צילום: עמית שעל

24 מגרשים נמכרו ביישוב לבון שמשווק על ידי ורטהיימר

עלות מגרש של חצי דונם עומדת על 220 אלף שקל ומחיר מגרש של דונם מגיע ל-345 אלף שקל. ורטהיימר קיבל את קרקעות היישוב מהמינהל לצורכי שיווק ופיתוח כחלק מהמהלך לפיתוח הגליל ואזור תפן

29.03.2009, 15:54 | דותן לוי

למעלה מ-20 שנה לאחר שעלה היישוב כפר ורדים על הקרקע, איש העסקים סטף ורטהיימר מנתב כעת את משאביו לשיווק קרקעות ביישוב לבון שבגליל. מדובר ביישוב הממוקם צפונית לכרמיאל שהוקם לפני כ-9 שנים בדומה למודל של כפר ורדים, לפיו היישוב נבנה בצמוד לגן תעשייה.

בחצי השנה האחרונה החל ביישוב השלב השלישי של הפיתוח ועד כה נמכרו 24 מגרשים מתוך 72 המגרשים שהוצעו למכירה. משווקי הקרקעות בצפון מדווחים כי מדובר בהצלחה בכל קנה מידה, הן בהשוואה ליישובים אחרים והן בשל המשבר הכלכלי. לדברי המשווקים, הביקוש להתקבל ליישוב גבוה מהממוצע, בהשוואה לישובים אחרים באזור, בעיקר בשל מיקומו האטרקטיבי, מחירי הקרקעות ותנאי תשלום נוחים.

בית ביישוב לבון, צילום: עופר בלנק בית ביישוב לבון | צילום: עופר בלנק בית ביישוב לבון, צילום: עופר בלנק

מגרש לבנייה עצמית בגודל של 500 מ"ר משווק בתמורה ל-220 אלף שקל, מגרש של 750 מ"ר משווק ב-280 אלף שקל ואילו מחירו של מגרש בן דונם מגיע ל-345 אלף שקל. המחיר כולל עלויות פיתוח תשתיות ציבוריות, דמי חכירה מהוונים למנהל מקרקעי ישראל ומע"מ.

בדומה לכפר ורדים, ורטהיימר קיבל את קרקעות היישוב לבון ממנהל מקרקעי ישראל לצורכי שיווק ופיתוח, זאת כחלק מהמהלך לפיתוח הגליל ואזור תפן. בתוך כך, בשונה מכפר ורדים אשר מונה 1,600 משפחות, היעד הסופי של היישוב לבון הוא 300 משפחות בלבד. כיום מונה היישוב כ-100 משפחות שהגיעו מכל רחבי הארץ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה