אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרפורמה ברשות השידור יוצאת לדרך: מאות עובדים יפרשו צילום: בועז אופנהיים

הרפורמה ברשות השידור יוצאת לדרך: מאות עובדים יפרשו

הסכם זה, הוא הראשון מבין שלושה המרכיבים את הרפורמה. בשלושת החודשים הבאים אמורה הרשות להגיע להסכם עם ארגוני העובדים לגבי נהלי עבודה שלאחר הרפורמה, ולהסכם עם האוצר בדבר מימון הרפורמה

30.03.2009, 11:06 | כתב כלכליסט

לאחר שנים של משא ומתן ועשרות ועדות, נחתם הלילה הסכם פרישה היסטורי בין הנהלת רשות השידור לעובדים. מדובר בשלב א' ביישום הרפורמה, הקובע כי בשלוש השנים הקרובות יפרשו מאות עובדים מרשות השידור בהסכמה, חלקם בפרישה מרצון וחלקם בהליך של פיטורים.

העובדים הפורשים יזכו לתנאים העולים במידה רבה על תנאי הפרישה של עובדים בשירות הציבורי.

הסכם זה, הוא הראשון מבין שלושה הסכמים המרכיבים את הרפורמה. בשלושת החודשים הבאים אמורה הרשות להגיע להסכם עם ארגוני העובדים לגבי נהלי עבודה שלאחר הרפורמה, ולהסכם עם האוצר בדבר מימון הרפורמה. הרשות כבר הגישה לאוצר תוכנית עיסקית ותזרים מזומנים לחמש השנים הבאות שקיבלו את אישור משרד האוצר ויהוו את הבסיס למימון הרפורמה.

פרישת העובדים תאפשר את הפניית כספי האגרה לטובת היצירה הישראלית המקורית ולבניית תשתיות הטכנולוגיות של הרשות, הנמצאות בפיגור של שנים.

בטקס החתימה נכחו יו"ר ההסתדרות, יו"ר רשות השידור, הממונה על השכר באוצר, ראשי האיגודים המקצועיים בהסדרות, מנכ"ל הרשות והנהלתה. יו"ר הרשות, משה גביש, הודה לעיני על מעורבותו ועל תרומתו לחתימת הסכם. כן, הודה גביש לשר הממונה יצחק בוז'י הרצוג על יישום חוק רשות השידור, כמו גם לשר האוצר, לאגפי התקציבים ולממונה על השכר באוצר, שליוו את הרשות לאורך כל הדרך, בעבודתה על הרפורמה במהלך השנתיים האחרונות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
חבל מאוד!
חבל בעיקר שיש לנו אזרחים (לפי התגובות) שכל כך לא מבינים ומגבבים כאן שטויות מסוכנות. זה השידור הציבורי שלנו. נכון, יש שם בעיות קשות מאוד שצריך לפתור, אבל תיזהרו מלייחל למותה של הרשות. ברשות השידור יש קבוצה לא קטנה של אנשי אור המאמינים שאפשר לבנות יישות בריאה (וגם דרך אגב לקיים את החוק ככתבו וכלשונו), לצד קבוצה של אנשי חושך אשר התרגלו לניהול מערכתי קלוקל ולא נותרה בהם טיפת אמונה. גביש שייך לקבוצה הראשונה. אפשר לחלוק עליו, אף אחד לא טלית שכולה תכלת, אבל אין ספק ידידי האזרחים - הפסדנו כולנו מלכתו של זה, וכולי תקוה שלא יקטע תהליך הרפורמה שהרי בלעדיו, החיים של כולנו יהפכו להיות כשל אזרחים במדינות שאנחנו מעדיפים שלא להכיר. עכשיו אני רוצה לראות את כל ארגוני האמנים והיוצרים והתסריטאיםוהצלמים והמפיקים והבמאים וכל המצקצקים "תרבות" בלשונם. איפה אתם? למה קולכם לא נשמע?
09.06.09
לכל התגובות