אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יורשיהם של מייסדי גליל ים: "הקיבוץ מסתיר מאיתנו מידע על היקף הנכסים" צילום: עמית שעל

יורשיהם של מייסדי גליל ים: "הקיבוץ מסתיר מאיתנו מידע על היקף הנכסים"

טוענים כי חברי הקיבוץ מסתירים מהם מידע על עסקאות לבנייה על קרקעות הקיבוץ. פסק דין קובע כי המייסדים וצאצאיהם זכאים לחלק זהה בנכסי הקיבוץ, שהחל בתהליך הפרטה לאחרונה

31.03.2009, 10:08 | דותן לוי

ילדיהם של מייסדי קיבוץ גליל ים טוענים כי חברי הקיבוץ מסתירים מהם במכוון מידע על נכסי הקיבוץ ועל היקף העסקאות שנסגרו עם היזמים לבנייה על קרקעות הקיבוץ - כל זאת כדי למנוע מהם מלקבל את החלק המגיע להם ברכוש המשותף.

לאחרונה הגישו 22 מצאצאי המייסדים המתגוררים מחוץ לקיבוץ תביעה לבית המשפט המחוזי בתל אביב בבקשה לאכוף פסק דין שניתן בשנת 2003 הקובע כי המייסדים שהיו חברים בקיבוץ עד לחודש פברואר 2001 או יורשיהם זכאים לחלק זהה ברכוש המשותף כמו שאר חברי הקיבוץ. עוד קבע פסק הדין כי הם זכאים לכספים שיועברו ממכירת קרקעות הקיבוץ ליזמים - סכום המוערך ב־1.5–1 מיליון דולר למשפחה.

בתביעה שהוגשה על ידי עורכי הדין שרון שפינט ויורם מושקט טוענים היורשים כי מאז מתן פסק הדין פנו אל הקיבוץ בבקשות לקבלת ההחלטות הנוגעות לנכסיו, אך פניותיהם לא זכו לתשובה. בעקבות זאת הם חוששים כי חברי הקיבוץ מנסים לסכל את פסק הדין ולבצע חלוקה של הנכסים ללא התחשבות בזכויותיהם.

לפיכך דורשים היורשים מבית המשפט להוציא צו מניעה שימנע מהקיבוץ לבצע שינויים בנכסיו או להעביר נכסים לבעלות חבריו. כמו כן מבקשים התובעים לקבל דיווח מפורט על כל עסקה שבוצעה או מתוכננת להתבצע לגבי נכסי הקיבוץ, ולהיות נוכחים בכל אסיפה הנוגעת לנכסי הקיבוץ, חלוקתם או הפרטתם.

לאחרונה פורסם כי קיבוץ גליל ים החל בתהליך הפרטה הכולל רישום הבתים הקיימים בקיבוץ, כולל שטח החצרות על שם כל חבר בנפרד. כמו כן כולל תהליך ההפרטה את הפיכת חברי הקיבוץ לבעלי מניות בנכסי ובמפעלי הקיבוץ הנתבע. נוסף על כך מקדם הקיבוץ תוכנית בניין עיר (עם מינהל מקרקעי ישראל) לבנייה של 3,200 יחידות דיור על אדמתו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות