אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי: נרקיס מבקש לממש השעבוד על מניות רייפמן צילום: תומריקו

בלעדי: נרקיס מבקש לממש השעבוד על מניות רייפמן

אחרי שנכשלו בניסיונם להחליף את דירקטוריון אמבלייז, מבקשים נרקיס ואיתן אלדר למנות את פרקליטם ככונס נכסים למניותיו של רייפמן בחברה, בניסיון להקדים את הנושים האחרים

01.04.2009, 07:00 | גולן חזני

שלי נרקיס לוקח את המאבק באלי רייפמן לבית המשפט: ל"כלכליסט" נודע כי במסגרת תיק פשיטת הרגל נגד רייפמן, הנידון בבית המשפט המחוזי בתל אביב, יגיש הבוקר נרקיס בקשה למימוש 17.5 מיליון המניות של רייפמן באמבלייז, בשל חוב של 20 מיליון דולר.

נרקיס ואיתן אלדר יגישו בקשה משותפת, כשני נושים מובטחים במניות, ויבקשו מהשופטת ורדה אלשיך למנות את פרקליטו של נרקיס, ישי בית און, לכונס נכסים למניות, כדי שזה יממש אותן במכירה לכל המרבה במחיר.

נרקיס ואלדר מנמקים את הבקשה הדחופה בעובדה שבשבוע שעבר ירד, לטענתם, ערך המניה ב־25% בבורסה בלונדון. "קיימת סכנה כי בעקבות האירועים הקשורים בצו כינוס הנכסים נגד רייפמן שפסקה אלשיך ייפגע ערך המניה עוד יותר, והנושים המובטחים לא יוכלו להשיב לעצמם את כספם", יטענו.

הבקשה מפרטת באופן מקיף את כל ההלוואות של רייפמן בצירוף תיעוד ההסכמים והשעבודים מאז נובמבר 2006, אז ניתנה לרייפמן הלוואה של 16 מיליון דולר - 75% על ידי נרקיס ו־25% על ידי חברת טיימדיפיין הולדינגס הקפריסאית, שאלדר הוא מיופה הכוח שלה. זהו חידוש, שכן עד כה נראה היה שההלוואה כולה ניתנה על ידי נרקיס. כנגד ההלוואה קיבלו השניים שעבוד של 10 מיליון מניות. בהמשך העניק נרקיס שתי הלוואות נוספות לרייפמן, אחת של 7 מיליון דולר, במהלך 2007, ואחת של 4 מיליון דולר, ב־2008. כנגד הלוואות אלו נרשמו שעבודים של 7.5 מיליון מניות.

רייפמן החזיר חלק מההלוואות שקיבל, וכיום עומדת יתרת חובו כאמור על 20 מיליון דולר.

אלדר ונרקיס מפרטים חמש עילות לפירעון, כשכל עילה בעצמה מקנה להם את מימוש השעבוד: הליכים לפשיטת רגל של רייפמן (שאירעו בשבוע שעבר); הפגיעה ביכולתו הכלכלית של רייפמן; הפגיעה בבטוחות מהסכם ההלוואה הראשון, כשרייפמן לא עשה ביטוח חיים ריסק כפי שהתחייב, וננקטו נגדו הליכי עיכוב יציאה מהארץ; רייפמן לא ערך ביטוח חיים ריסק כנדרש; ולבסוף, נטען כי רייפמן הפר עשרה סעיפים נוספים מהסכם ההלוואה הראשון.

על פי הבקשה, רק 2.5 מיליון דולר מסכום החוב הם ריבית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות