אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ענתבי אוסר משיכת דיבידנדים בחברות הביטוח עד סוף 2010 ללא אישורו צילום: מיכאל קרמר

ענתבי אוסר משיכת דיבידנדים בחברות הביטוח עד סוף 2010 ללא אישורו

המפקח על הביטוח כתב לחברות הביטוח כי גם אם יינתן אישור לחלוקת דיבידנד, הוא יוגבל ל-25% מהרווח המותר לחלוקה

01.04.2009, 18:55 | רחלי בינדמן

המפקח על הביטוח ידין ענתבי שלח מכתב למנהלי חברות הביטוח, לפיו ייאסר על חברות ביטוח וחברות האחזקה שלהן לחלק דיבידנד עד דצמבר 2010, אלא באישורו המוקדם. גם אם ייתן ענתבי אישור כזה, תוגבל חלוקת הדיבידנד ל-25% מהרווח המותר לחלוקה.

מטרת המהלך היא לשמור על יציבותן של חברות הביטוח שחוו הפסדי עתק בשנת 2008 לאור ההפסדים שנחלו בשוק ההון אשר שחקו משמעותית את ההון העצמי שלהן, והביאו אותן לחסר בהון העצמי המינימלי שדורש המפקח כדי להבטיח את יציבותן של חברות הביטוח. המהלך בא במקביל לכוונתו של ענתבי להחמיר עם דרישות ההון החל משנת 2010 אז ידרוש להעלותה ב-20%.

 

בשבוע שעבר הציג ענתבי במסיבת עיתונאים צעדים מתוכננים בשוק הפנסיוני בעקבות המשבר הכלכלי העולמי. לדברי ענתבי, בכוונת הפיקוח לצמצם משמעותית את מספר קופות הגמל ולחזק את השקיפות של הקופות. ענתבי אמר כי "בכל הקשור להשקעות באיגרות חוב קונצרניות נאסור על השקעה באיגרות חוב קונצרניות ללא קבלת מידע מינימלי", והוסיף כי במקרים קיצוניים יאפשור הרגולטורים לגופים המוסדיים להגיע גם ל-100% אחזקה בחברות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
איזה בונוסים צריך לתת למי שהפסיד ללקוחות שלו כל כך הרבה כסף
חברות הביטוח מחוייבות ללקוחות שלהם לרווח מקסימלי , ולא להפסדים. אין מה לדבר על מתנות לפני שאנו האזרחים שהחברות הנ"ל חיות מההפרשות שאנו מעבירים להם כל חודש רק לאחר שהם יחזירו לנו את מה שעבד פלוס ריבית ויחזקו את החברות שלהם יוכלו לדבר על מתנות . עד אז שיעבדו קשה כמו כולנו .
חיים , מרכז  |  01.04.09