אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סוד האופטימיות הסינית: מדד שנגחאי עלה ב-16% מאז ספטמבר צילום: בלומברג

סוד האופטימיות הסינית: מדד שנגחאי עלה ב-16% מאז ספטמבר

מאז ירד המדד הסיני המוביל בשני החודשים הראשונים שלאחר קריסת ליהמן ברדרס ב-18%, הוא הספיק להכות את המדדים בחמשת השווקים העולמיים הגדולים האחרים, בלפחות 39%

02.04.2009, 15:04 | בלומברג

סין היא המדינה היחידה בעולם, בה המשקיעים אופטימיים יותר היום, מאשר ב-15 בספטמבר, היום שבו פשיטת הרגל של ליהמן ברדרס ערערה את הביטחון של המערכת הפיננסית העולמית.

מדד Shanghai Composite עלה ב-16% מאז 15 בספטמבר, העלייה היחידה מבין 70 מדדי המניות המובילים המסוקרים על-ידי בלומברג, אפילו אחרי ששוקי המניות בעולם רשמו את העלייה החודשית הגבוהה ביותר מאז 2003 בחודש מרץ.

המדד, של המניות הסיניות מסוג A, הנסחרות כמעט בבלעדיות על-ידי משקיעים מקומיים, היכה את המדדים בחמשת השווקים העולמיים הגדולים האחרים, בלפחות 39% באותה התקופה.

המדד בשנגחאי ירד בכמעט 18% בשני החודשים שאחרי פשיטת הרגל של ליהמן, לאחר הנפילות במדדים בעולם, שנבעו מחשש שקריסות של בנקים ברחבי העולם יגרמו למיתון עולמי - שיפגע בביקוש לסחורות.

אבל מאז נובמבר התאוששו המניות הסיניות ואתמול התרומם המדד בשנגחאי לשיא של שבעה חודשים, בעקבות הציפיות שתוכנית התמריצים של הממשל הסיני, בהיקף של 586 מיליארד יואן, תאזן את הירידה בייצוא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות