אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טויוטה לוותה מבנק שבבעלות ממשלת יפן לצורך מימון המכירות בארה"ב צילום: בלומברג

טויוטה לוותה מבנק שבבעלות ממשלת יפן לצורך מימון המכירות בארה"ב

יצרנית הרכב מציעה תמריצים למשיכת לקוחות לאור הירידה בביקוש. מנכ"ל חטיבת הכספים: "חיפשנו בכל מקום הון להלוות לרוכשי מכוניות"

03.04.2009, 10:32 | בלומברג
טויוטה לוותה ברבעון הראשון מבנק שבבעלות ממשלת יפן כספים למימון מכירות הרכב בארה"ב, לאחר שהמשקיעים הפרטיים דרשו ריבית גבוהה ב-50% על החוב של החברה.

"זועזענו מהעלויות הגבוהות של המימון לאחר פשיטת הרגל של ליהמן ברדרס בספטמבר", אמר אתמול (ה') מנכ"ל חטיבת הכספים של טויוטה, ג'ורג' בורסט. "חיפשנו בכל מקום הון להלוות לרוכשי מכוניות טויוטה, סיון ולקסוס בארה"ב", הוסיף בורסט.

טויוטה, יצרנית הרכב הגדולה בעולם, מציעה תמריצים יוצאי דופן למשיכת הלקוחות לאור הירידה בביקוש. מכירות החברה בארה"ב בחודש שעבר היו גדולות מהצפוי, בין היתר כיוון שהגדילה את התמריצים לכלי רכב ב-88% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד, לפי אדמונדס.קום (Edmunds.com).

"טויוטה זקוקה להלוואה כיוון שהיא אינה מרוויחה בארה"ב", אמר קואיצ'י אוגאווה, מנהל תיקים ראשי בדאיווה SB אינבסטמנטס בטוקיו. "זה יקל על יצרניות הרכב האחרות לבקש סיוע ממשלתי".

הזרוע הפיננסית של טויוטה לוותה סכום בלתי ידוע מהבנק, אמר בורסט. הונדה ומזדה הודיעו גם הן כי בכוונתן לבקש הלוואות מבנק יפן לשיתוף פעולה בינלאומי, בנק המצוי בעלות ממשלתית. שתי חברות הרכב צופות הפסדים ברבעון שהסתיים ב-31 במרץ.

טויוטה צופה הפסד של 250 מיליארד ין (3.5 מיליארד דולר) לשנת הכספים שהסתיימה ב-31 במרץ, ועשויה לרשום הפסד של 224 מיליארד ין בשנת הכספים הנוכחית, לפי סקר בלומברג.

החברה איבדה את דירוג האשראי הגבוה ביותר בסוכנויות הדירוג מודי'ס וסטנדרד אנד פור בפברואר. מודי'ס הורידה את הדירוג של טויוטה ל- Aa1 מ-Aaa, ו-S&P הורידה את הדירוג ל- AA+ מ-AAA.

המכירות של טויוטה בארה"ב ירדו ב-39% בחודש שעבר. מכירות החברה ביפן ירדו ב-32% במרץ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות