אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפרקליטות דחתה את בקשת אולמרט שלא לזמן לעדות את טלנסקי צילום: אלכס קולומויסקי

הפרקליטות דחתה את בקשת אולמרט שלא לזמן לעדות את טלנסקי

נדחו טענותיו של רה"מ לשעבר, לפיהן לבית המשפט המחוזי בירושלים אין סמכות לשמוע את טלנסקי. הפרקליטות: "כתב האישום צפוי להיות מוגש בבית המשפט המחוזי בירושלים ולכן אין כל משמעות לטענות המשיב בנושא זה"

05.04.2009, 16:01 | איתי הר אור

היום (א') הוגשה לבית המשפט המחוזי בירושלים תגובת פרקליטות מחוז ירושלים לבקשת סנגוריו של ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, שלא לזמן לעדות את משה טלנסקי. כזכור, בשבוע שעבר הגיש אולמרט לבית המשפט בקשה שלא לקבוע מועד להמשך עדותו של טלנסקי, וזאת לאחר שלפני כשבועיים ביקשה הפרקליטות מבית המשפט לקבוע מועד לעדות טלנסקי לאור הסכמתו לשוב להעיד בישראל.

טלנסקי הוא עד מרכזי בפרשת מעטפות הכסף, הסתעפות של פרשת מרכז ההשקעות, שבמסגרתה הודיע היום היועץ המשפטי לממשלה מני מזוז לאולמרט כי בכוונתו להגיש נגדו כתב אישום, בכפוף לשימוע. בתשובתה לבקשת אולמרט שלא לזמן לעדות את טלנסקי, משיבה הפרקליטות לטענותיו של אולמרט, ומציינת, בין היתר, כי ההצדקה לקיומה של עדות מוקדמת ממשיכה לחול גם עתה.

בין היתר, בניגוד לטענותיו של אולמרט לפיהן לבית המשפט המחוזי בירושלים אין סמכות לשמוע את טלנסקי, טוענים בפרקליטות כי אולמרט נתפס לכלל טעות שכן המחוקק הכיר במצב דברים בו עדות מוקדמת תגבה בשלב בו טרם הוגש כתב אישום וקבע כללים לשם כך. לטענת הפרקליטות, "משמודיעה המבקשת (המדינה – אה"א), כי כתב האישום צפוי להיות מוגש בבית המשפט המחוזי בירושלים (וכך היה קורה מיד - אלמלא השימוע) ברי כי לבית המשפט סמכות לקיים את המשך ההליך בפניו. קל וחומר, כאשר בית המשפט כבר קנה סמכות לקיום ההליך שמצוי בעיצומו".

במענה לטענותיו של אולמרט לפיהן חל "שינוי מהותי בעבירות", מבהירה הפרקליטות כי מעולם לא התיימרה לטעון כי יוגש כתב אישום בעבירה זו או בעבירה אחרת, ועשתה שימוש בדרך כלל במונח של "חשד לקבלת כספים שלא כדין". בתשובת הפרקליטות נכתב עוד כי "מכל מקום, כתב האישום צפוי כאמור להיות מוגש בבית המשפט המחוזי בירושלים ולכן אין כל משמעות לטענות המשיב בנושא זה".

אמיר דן, יועץ התקשורת של אולמרט מסר: "בקשת הפרקליטות לקיים את עדותו של טלנסקי כעת, לאחר שכבר הזדרזו וקיבלו החלטה על כתב אישום נגד אולמרט, מוכיחה כי החלטתם התקבלה בחופזה על סמך תמונה שגויה וחלקית בלבד מבלי שהייתה בידם תמונה מלאה כנדרש".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות