אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מעלות S&P: "הסיכוי לאי עמידת הבנקים במלוא התחייבויותיהם גבוה יותר מבעבר" צילום: עמית שעל

מעלות S&P: "הסיכוי לאי עמידת הבנקים במלוא התחייבויותיהם גבוה יותר מבעבר"

חברת הדירוג הודיעה על הורדת הדירוג להון המשני העליון של בנק המזרחי ובנק לאומי ועל הוצאת ההון המשני העליון וההון הראשוני המורכב של בנק הפועלים מרשימת המעקב

05.04.2009, 16:02 | ישראל הס

חברת הדירוג הודיעה על הורדת הדירוג למזרחי וללאומי ועל הוצאת ההון המשני העליון וההון הראשוני המורכב של בנק הפועלים מרשימת המעקב. הורדת הדירוג של המכשירים של הבנקים בישראל נעשו בשל הערכת S&P מעלות כי הסיכוי לאי עמידת הבנקים במלוא התחייבויותיהם במועד בגין שטרי הון אלו גבוה יותר מבעבר.

על פי הדיווח, הורדת דירוג ההון המשני העליון של בנק מזרחי טפחות היא מ-AA- ל-A+ והורדת דירוג ההון המשני העליון של בנק לאומי תרד מ-AA- ל-A+. כמו כן חברת הדירוג תוציא את ההון המשני העליון A+ וההון הראשוני המורכב A של בנק הפולעים מרשימת המעקב.

חברת הדירוג מעריכה כי בעקבות המשבר הפיננסי בשווקי העולם, גדל סיכוי האשראי הטמון במכשירים אלו. דבר הבא לידי ביטוי, באופן כללי, בהגדלת הפער בין דירוג המנפיק של הבנקים לדירוג המכשירים ההיברידים שהונפקו על ידם.

עומק הפער בין המכשירים ההיברידים לבין דירוג המנפיק מתבסס על המאפיינים הספציפיים של כל בנק ותנאיו של המכשיר המדורג. דירוג מכשירים אלו משקף את הסיכוי של הבנק לפרוע את מלוא התחייבויותיו בגין הקרן והריבית במועד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
מזרחי בדרך לירידות חדות
בנק המזרחי טפחות בדרך לירידות חדות וישבור את גבול ה 15 ש"ח. וזאת לאור: 1. הורדת הדירוג של מעלות מעיד שבבנק יש שלדים מתים כדוגמת החוב של בויגמליון. 2. הנתח של המשכנתאות בירידה מאחר ושוק הדיור בצהליך תיקון, כתוצאה מכך אנשים לא יבצעו רכישות. 3. המצב הכלכלי הקשה יוביל אנשים לחסוך ולא להתפזר וזה יוריד את העמלות של הבנקים. 4. הרפורמה בעמלות שתיכנס ברבעון השני תברחו, המנייה הגיעה לשיא ומחר אני צופה ירידות חדות. שבוע טוב וחג חרות שמח, ברכה מבן דוד
משקיע חכם  |  05.04.09