אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפריקה ישראל נבחרה על ידי דיירים לבצע פרויקט פינוי בינוי ברמת אביב צילום: עמית שעל

אפריקה ישראל נבחרה על ידי דיירים לבצע פרויקט פינוי בינוי ברמת אביב

אפריקה זכתה בתמיכת 37% מדיירי המתחם לעומת 11% שבחרו באזורים ו- 4% שבחרו א. דורי. ההצבעה נערכה באמצעות שליחת sms

06.04.2009, 16:02 | אורי חודי

חברת אפריקה ישראל, בבעלותו של לב לבייב, נבחרה לבצע פרויקט פינוי בינוי בתל-אביב. מדובר במתחם הממוקם ברחובות הופיין-בארט-איינשטיין ברמת אביב ומשתרע על פני כ-35 דונם.

המתחם כולל כיום 275 דירות לפינוי ו-6 נכסי מסחר. במקום הדירות הישנות צפויה אפריקה ישראל לבנות במקום כ-800 דירות חדשות.

את ההצבעה לבחירת היזם ערכו עוה"ד זילברמן וגרומן ואפשרו לדיירי המתחם לבחור את היזם המבצע באמצעות שליחת sms. "זיהינו שלעיתים ישנה בעיית נגישות במתחמים גדולים מסוג זה, שבו גם רבים מבעלי הזכויות אינם מתגוררים במתחם אלא במקומות שונים בארץ ובחו"ל ולכן החלטנו להפעיל שירות חדש של הצבעה באמצעות SMS", אמר עו"ד לירן זילברמן. "ההצבעה אינה באה להחליף את ההתקשרות החוזית אלא רק מאפשרת לבעל הדירה להביע את דעתו בצורה קלה ומהירה בטרם יתחייב בהסכם מפורט מול היזם הנבחר".

מבין כ-281 בעלי הזכויות במתחם זכתה אפריקה ישראל ב-37% מכלל ההצבעות. במקום השני מוקמה חברת אזורים עם 11% ולבסוף חברת א. דורי עם 4%. חשוב לציין כי 48% מבעלי הזכויות לא השתתפו כלל בהצבעה המדוברת, מתוכם 18% מתנגדים עדיין לפרויקט עצמו, 17% נוספים לא לקחו חלק בהליך ההצבעה ו-13% הודיעו כי הם מעוניינים בפרויקט ללא כל העדפה מבחינתם למי תהיה החברה שתבצע אותו.

כחלק מהצעתה הזוכה של אפריקה ישראל הוצעו לדיירים  שוברי קנייה בסך 20 אלף שקל לרכישת ריהוט לדירה החדשה, שינויים פנימיים בדירה ללא תשלום, מערכת בית חכם ובניין מעוצב ויוקרתי, שיכלול חדרי כושר ולאונג' עסקי מרוהט.

למרות העובדה שדיירי המתחם המדובר כבר בחרו באפריקה ישראל, מספר סגן ראש עיריית תל אביב, דורון ספיר, כי אין עדיין תוכנית לגבי המתחם: "המתחם נדון בעירייה לפני מספר חודשים והוועדה לתכנון ובנייה החליטה לשוב ולדון בו לאחר מספר בדיקות שייערכו במקום. טרם התקבלה החלטה והנושא צפוי לעלות לדיון מחודש לאחר חג הפסח".

דובר אפריקה ישראל מגורים מסר כי החברה אכן זכתה במכרז פינוי בינוי שנערך על ידי דיירי השכונה וכי היא מודה להם ושמחה על הבעת האמון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
בפ"ת בנו את כפר גנים ג' וכפר גנים ב' סובלת
בנו ובנו ובנו (דירות) ולא בנו מבני מסחר. כלומר שכונה ענקית שלמה נופלת לנו על הצוואר ומוציאה לנו את הנשמה. אין להם דואר משלהם, אין להם מכולת משלהם, אין להם כלום משלהם. בשביל הכל הם באים אלינו ולחלקם יש את החוצפה לחלק את הדירות ל 2 כך שיבואו עוד משפחות.
15.04.09
7.
הדיירים נדפקים כי הקרקע שווה הרבה יותר
הדיירים נדפקים כי בעסקות קומבינציה בתל אביב מקובל כי הקבלן נותן לפחות 50% מהדירות לבעלי הקרקע לעומת זאת כאן ממוצע כי הדיירים יקבלו כ 25% מהדירות בלבד.למשל-בניין ישן עם 20 דירות יקבלו 20 דירות חדשות במגדל עם כ- 80 דירות.התוצאה-לבייב מתעשר שוב ע`ח הדיירים, והדיירים נדפקים.
ספקטור השמאי  |  09.04.09
6.
פינוי בינוי הופיין
גבירותי ורבותי נא לא להתרגש. שום דבר לא יצא מפרוייקט זה. רב הדיירים מתנגדים ורובם כלל לא הגיעו להצבעה. כבר הוגשו לעירייה התנגדויות בשם וועד הרחוב שמתנגד לפרוייקט זה כולל מכתב עם חתימות הדיירים להבדיל ממצג השווא של כל הגורמים המעונינים בפרוייקט זה שיהיה אסון. נא חשבו רק על מה יקרה בכל בוקר בו יצאו 800 מכוניות לפחות לרחוב אינשטיין שכבר עכשו הינו צפוף.
הפנר שלמה , הופיין, תל אביב  |  07.04.09
4.
הטמטום הכי גדול שאין אישור לתוכנית בכלל
כרגע כל מי שגר באיזור בשנים האחרונות ורצה לשפר את הדיור לא עשה זאת בגלל שהוא בטוח שישופר לו הדיור מבלי לשלם כסף כלל, האוא גם לא יעשה שיפוץ שזה ממש ביזבוז אם יש פינוי בינוי אבל האמת שאולי יאשרו ואולי לא בכל אופן זה יקח לפחות כמה שנים נוספות .
07.04.09
לכל התגובות