אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שר האוצר וראש הממשלה: מתווה הפחתת המיסים יוחלט ב-2009 צילום: בלומברג

שר האוצר וראש הממשלה: מתווה הפחתת המיסים יוחלט ב-2009

ההערכה היא כי ההפחתה עצמה תתחיל ככל הנראה בשנת 2010; נתניהו ושטייניץ הבהירו כי לא תתבצע הפחתה חד צדדית בשכר העובדים במגזר הציבורי

06.04.2009, 16:12 | שאול אמסטרדמסקי

הממשלה תחליט לגבי מתווה הפחתת המיסים כבר בשנת 2009, כאשר יישומה יתחיל, ככל הנראה, בשנת 2010 בלבד. זאת במסגרת תקציב המדינה לשנים 2009-2010 והתוכנית הכלכלית שתלווה אותם, שיאושרו בכנסת עד אמצע חודש יולי הקרוב. כך עולה מפגישה שקיימו היום (ב') ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ושר האוצר, יובל שטייניץ, עם כתבים כלכליים.

פרטי תוכנית הפחתת המסים טרם נידונו בין השניים, אולם כך או אחרת הפחתת המיסים תיעשה על בסיס הפחתת המיסים המתוכננת ממילא בתחילת שנת 2010, אך ככל הנראה היא תימשך גם בשנים הבאות.

עוד עולה מן הפגישה כי ייעשה שימוש מושכל בערבויות ממשלה לצורך עידוד צמיחה ותעסוקה במשק, על ידי סיוע לחברות שעיקר פעילותן במשק הישראלי ולא בחו"ל. בכך מרמזים בירושלים כי בין היתר תיבחן גם התוכנית שהציע שטייניץ בצוות 100 הימים, להעמיד ערבויות עד גובה 75%-80% להנפקות של חברות שיעמדו בקריטריונים מסוימים, כמו גם תוכניות אחרות.

גם סוגיית השכר במגזר הציבורי עלתה במפגש עם נתניהו ושטייניץ, כחלק מהניסיון לצמצום הגירעון הממשלתי שצפוי להסתכם השנה בסכום שנע בין 40-45 מיליארד שקל. משרד האוצר טרם הציג לשר האוצר תוכנית מפורטת בתחום זה, או בתחום קיצוצים אפשריים בתקציב משרד הביטחון ומשרדים אחרים. עם זאת, הדגישו השניים כי אין כל הבנה בין ראש הממשלה לבין שר הביטחון, או כל שר אחר, לפיה לא יבוצע קיצוץ בתקציב משרד הביטחון או משרד אחר.

נתניהו ושטייניץ הוסיפו כי בסוגיית השכר במגזר הציבורי הרי שבהסכם הקואליציוני בין הליכוד לבין העבודה נכתב במפורש רק כי לא תתבצע הפחתה חד צדדית בשכר העובדים במגזר הציבורי, כך שפתרונות יצירתיים אחרים בנושא זה עשויים להישקל בידי האוצר והממשלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות