אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מעלות הכניסה דירוג אג"ח של דלק לרשימת המעקב עם השלכות שליליות צילום: אוראל כהן

מעלות הכניסה דירוג אג"ח של דלק לרשימת המעקב עם השלכות שליליות

האג"ח מדורגות כיום בדירוג A+, והן הוכנסו לרשימת המעקב עם השלכות שליליות לנוכח הימצאותה של החברה האם, קבוצת דלק, ברשימת המעקב עם השלכות שליליות. בנוסף, מודיעה מעלות S&P על קביעת דירוג A+ לאגרות החוב בסך 150 מיליון שקל שאותם מתכוונת החברה להנפיק

08.04.2009, 12:56 | כתב כלכליסט

חברת הדירוג מעלות S&P הודיעה כי מכניסה את דירוג אגרות החוב (סדרה א') של חברת דלק, המדורגות כיום בדירוג A+, לרשימת המעקב עם השלכות שליליות (CreditWatch Negative) לנוכח הימצאותה של החברה האם, קבוצת דלק, ברשימת המעקב עם השלכות שליליות.

בנוסף, מודיעה מעלות S&P על קביעת דירוג A+ לאגרות החוב בסך 150 מיליון שקל אותם מתכוונת החברה להנפיק בשוק המקומי. אגרות החוב שיונפקו יתווספו לרשימת המעקב עם השלכות שליליות.

במסגרת הבחינה מחדש המבוצעת לדירוג אגרות החוב של קבוצת דלק, מתכוונת מעלות S&P  לבחון גם את מהות הקשרים שבין חברת האחזקות לחברות הבנות ולהשליך מכך על דירוג החברה במידת הצורך. שכן, דירוג האג"ח של החברה עשוי להיות מוגבל בדירוג חברת האם.

במעלות S&P מציינים כי דירוג אגרות החוב של דלק ישראל, משקף את המעמד העסקי של החברה, כאחת החברות המובילות בתחום שיווק הדלקים בישראל ואת תנאי הענף הנוחים יחסית. מנגד, הדירוג מוגבל באי קיומה של אינטגרציה אנכית, בפעילותה מקומית בלבד, חשיפה לתנודתיות במחירי הדלקים על רקע הצורך במימון הון חוזר משמעותי ופרופיל פיננסי החלש יחסית בהשוואה לפרופילהעסקי.

דלק ישראל היא השחקן השני בגודלו בתחום שיווק הדלקים בישראל, אומרים במעלות. ענף הדלקים המקומי הינו ענף דפנסיבי עם שיעורי צמיחה של כ- 2% לשנה. רה-ארגון שבוצע בענף האנרגיה מאז סוף שנת 2006 והתמקדות החברות בענף בשיפור בסיס הנכסים שלהן, הביאו להיווצרות מאזן כוחות חדש בין השחקנים הגדולים בענף, תוך ירידה ברמת התחרות בין השחקנים השונים בענף. אנו מאמינים כי שיווי המשקל הנוכחי בענף עשוי להתערער במידה והפוטנציאל החבוי בכל אחת מחברות שיווק הדלקים ימוצה (בעיקר פתיחת חנויות נוחות וההפעלה עצמית של תחנות) או עם כניסת שחקן אנרגיה קיים לתחום שיווק הדלקים.

במעלות S&P מעריכים כי בטווח הקצר-בינוני החברה תמשיך להוביל שינויים בהתאם לתמורות בענף ובכללן מעבר להפעלה עצמית שלתחנות עצמאיות, הגדלת אחוז הבעלות על תחנות, פתיחת חנויות נוחות ורכישת רשתות דלק קטנות. לדעתנו, מימוש הפוטנציאל תוך הישענות על תשתיות האחסון של החברה, לא נלקח בחשבון הן לחיוב והן לשלילה על הדירוג. ניתוח ההשפעה המדויקת תתבסס על ניתוח תוכניות עסקיות קונקרטיות וכוונות בפועל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות