אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כלכלה במשבר: הייצוא הסיני המשיך להתכווץ גם במרץ אי פי אי

כלכלה במשבר: הייצוא הסיני המשיך להתכווץ גם במרץ

הירידה בייצוא הייתה אמנם פחות דרמטית מזו שנרשמה בפברואר, אך הנתונים עדיין מצטרפים לשורת הסממנים המעידים על עומק המשבר בסין

08.04.2009, 12:46 | סוכנויות הידיעות

הייצוא הסיני המשיך להתכווץ גם בחודש מרץ בקצב מהיר ודו-ספרתי, כך דיווח היום (ד') העיתון של משרד המסחר המקומי. למרות זאת, הירידה בייצוא הייתה פחות דרמטית מאשר בפברואר, אז הוא צנח ב-25.7% לעומת התקופה המקבילה אשתקד, בעוד האנליסטים חזו ירידה של 21.5%.

נתונים אלו מצטרפים לשורה ארוכה של סממנים, המעידים על עומק המשבר אליו נקלעה הכלכלה הסינית על רקע מחנק האשראי הגלובאלי. על פי תחזיות של אנליסטים, קצב הצמיחה של הכלכלה הסינית יסתכם השנה ב-7.5%-8% בלבד. בבנק גולדמן זאקס נותנים תחזיות שמרניות יותר ומדברים על קצב צמיחה של 6% בלבד.

בסין מודים, כי בעוד העולם כולו שקוע במשבר הביקושים למוצרים וסחורות ממשיכים לרדת ועד אשר המשבר לא יחלוף היקף הייצוא ועמו קצב הצמיחה של הכלכלה הסינית ימשיכו להצטמק. בתוך כך, מודים בסין, כי על מנת להמריץ את הביקושים עליהם לשקוד על איכות הסחורה אותה הם מציעים, מאחר והעולם הופך לתחרותי ובררן יותר בתקופות משבר.

בתוך כך, נשמעים קולות, הטוענים כי המשבר הכלכלי בסין הגיע אל קיצו. מדד מנהלי הרכש (PMI), מדד לפעילות במגזר הייצור, עלה ל-52.4 בחודש מרץ, מ-49 בפברואר, העלייה הראשונה מזה חצי שנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות