אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מסממני המיתון: גם בכפר ורדים מוכנים לוויתורים כדי להבטיח מכירות קרקע צילום: אלעד גרשגורן

מסממני המיתון: גם בכפר ורדים מוכנים לוויתורים כדי להבטיח מכירות קרקע

בערב החג חתמה החברה לפיתוח כפר ורדים על הסכם חדש לפריסת חובות של חברת "אחוזות הזהב", המתכוונת להקים פרויקט דיור מוגן ביישוב

09.04.2009, 10:45 | שי פאוזנר

בימים כתיקונם היתה קרקע של 40 דונם ביישוב היוקרתי, כפר ורדים לכזו שמשקיעים היו נלחמים עליה. אולם בימי משבר כמו אלה, גם היישוב היוקרתי ביותר בגליל מוכן לעשות ויתורים כדי להבטיח את מכירות הקרקע שלו.

בערב החג חתמה החברה לפיתוח כפר ורדים על הסכם חדש המחליף את הסכם הרכישה הקודם למכירה של קרקע ביישוב לחברת "אחוזות הזהב", חברה בת של חברת "בניין" הבורסאית אשר נמצאת בשליטת דוד ביניאשוילי. ההסכם פורש למעשה את החובות של "אחוזות הזהב" לגוף הניהול של כפר ורדים עבור הקרקע, בה מתכננת החברה של ביניאשוילי להקים בית דיור מוגן יוקרתי בן 155 דירות על שטח של 40 דונם.

מדובר בפריסה לתשלומים נדיבים של סכום הנחשב לפעוט בשוק הנדל"ן. אולם העובדה שמדובר בכפר ורדים, יישוב הווילות הנחשק ביותר בצפון הארץ, הופכת את הדבר ליוצא דופן. העיסקה כוללת פריסה לתשלומים של שלושה סכומים – 1.5 מיליון דולר שחולק לשלושה תשלומים עד לסוף השנה הנוכחית; סכום של 650 אלף דולר שישולם בתשלומים עד אמצע שנת 2010; וסכום נוסף של חצי מיליון דולר שחולק לתשלומים עד לאמצע שנת 2012. סביר להניח שלו היה מדובר בימים רגילים היה היזם ביניאשוילי מתקשה לקבל תנאים נדיבים כאלה מכפר ורדים, מה גם, שמדובר בעסקה לבניית בית דיור מוגן - תחום שבדרך כלל הופך למניב ביצי זהב, בעיקר באיזור זה, בו קיימים מעט שחקנים בשוק הדיור המוגן היוקרתי.

כפר ורדים הוקם ביוזמתו של אייל התעשייה הישראלי, סטף ורטהיימר, בעליה של חברת ישקר שמפעלה הראשון והמרכזי ממוקם דקות נסיעה אחדות מהכפר. ורטהיימר נחשב למי שהיה מעורב שנים ארוכות בניהולו של היישוב.

ביניאשוילי השתלט על "בניין", ומונה ליו"ר שלה בפברואר 2007 לאחר שרכש ממשפחת צור אדלר 74% ממניות החברה בכ-10 מיליון שקל. "בניין" פועלת כיום בתחום הבנייה למגורים בצפון ובתחום הדיור המוגן. הפרויקט העיקרי שלה אמור להיות אותו בית דיור מוגן בן 155 דירות על מגרש בן 40 דונם בכפר ורדים. החברה, בבעלותה הקודמת, רכשה את המגרש בשנת 2005 מהחברה לפיתוח כפר ורדים.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
כפר הורדים כבר לא יוקרתי כפי שנחשב בעבר. 100 בתים עומדים ריקים ....
מעלות עיר הרבה יותר יפה, עירוב תרבויות נדיר...חינוך בדרגה ראשונה. המיקום נהדר - נכון שקרוב לגבול אבל גם אשקלון ואשדוד קרובות...גם ירושלים קרובה..גם טבריה וגם יבנה ...ועוד.... לסיכום - כפר הורדים לא מקום מומלץ לאנשים פשוטים כמוני
צפון , מעלות  |  16.04.09
5.
חדש בכפר ומרוצה מאוד
אני חדש בכפר וחייב לאמר שזה ישוב יחודי ביחס לכל מקום אחר בארץ. איכות האנשים מצד אחד, הטבע והנופים מהצד השני, יוצרים איכות חיים שאי אפשר לקנות הכסף. אבל מה שנכון, נכון: מי שלא יכול להרשות לעצמו את המחיר, יכול תמיד להתפשר בנופית, בית לחם הגלילית וכו... דרך אגב, מי בארץ עדיין שותה מים מהברז?
מקומי , כפר ורדים  |  10.04.09
3.
יוצאים כל המלעיזים והקנאים מהחורים
כפר יפהפה עם איכות חיים גבוהה. ממש לא דומה ליישובים אחרים , אנשים באו לכאן ממרכז הארץ בשל חינוך איכותי , עשייה ויזמות. פנינה אמיתית של הצפון. בעניין תחלואת סרטן , בדיוק כמו ביישובים עם מאפייני גיל ,עיסוק וכו' דומים. ממש לא יוצא דופן.
גיל , כפר ורדים  |  09.04.09
לכל התגובות